Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

20
Friday
20.04.2018
add-new-event
Selected Day
IV Ogólnopolska Konferencja Genetyczna "Genomica"
Calendar IV Ogólnopolska Konferencja Genetyczna

20.04.2018 - 22.04.2018

"Genomica" to konferencja przyciągająca studentów i doktorantów prowadzących własne badania, chcących podzielić się wynikami i podyskutować na ich temat. Jest ona współorganizowana przez członków kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego działających przy Wydziale Biologii oraz Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
Read More o IV Ogólnopolska Konferencja Genetyczna "Genomica"
Ongoing
Kongres "Media Social Responsibility"
Calendar Kongres

19.04.2018 - 24.04.2018

Postępująca mediatyzacja sfery publicznej, relatywizacja prawdy i intensyfikacja nieetycznych zachowań w przestrzeni komunikacyjnej – z tymi zagadnieniami zmierzą się uczestnicy dorocznego kongresu Forum for European Journalism Students, który będzie obradował pod hasłem "Media Social Responsibility".
Read More o Kongres "Media Social Responsibility"
18. Dni Tischnerowskie
Calendar 18. Dni Tischnerowskie

18.04.2018 - 21.04.2018

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi "Wolność i słowa", a w programie znajdą się pokazy filmów dokumentalnych poświęconych osobie patrona, Otwarte Forum Filozoficzne Off Tischner oraz liczne dyskusje.
Read More o 18. Dni Tischnerowskie
Cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS
Calendar Cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS

06.03.2018 - 22.05.2018

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprasza do udziału w VII cyklu wykładów popularnonaukowych „Bliżej Nauki”, które odbywać się będą we wtorki dwa razy w miesiącu (godz. 18.15). Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.
Read More o Cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS
Wykłady otwarte "Ars Quaerendi: wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Calendar Wykłady otwarte

10.01.2018 - 23.05.2018

Cykl poświęcony jest narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej w zasobach sieci Internet. Wykłady mają charakter otwarty, adresowane są do wszystkich zainteresowanych.
Read More o Wykłady otwarte "Ars Quaerendi: wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Calendar Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana

10.08.2017 - 30.09.2018

Biblioteka Jagiellońska (BJ) zaprasza do odwiedzenia wirtualnej wystawy "Bolesław Leśmian (1877-1937 ) - magia słów". W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. "Przygotowaną wystawą chcemy uczcić pamięć poety, dla którego wiersz był nie tylko myślą-obrazem-treścią, ale ponadto samodzielnym tworem słownym, który się z magii słów narodził i tę magię sam uprawia" - czytamy na stronie BJ.
Read More o Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Soon
Konferencja naukowa "Wokół humanistyki: Początek"
Calendar Konferencja naukowa

21.04.2018

Międzynarodowa konferencja organizowaną jest przez Radę Samorządu Studentów Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w 10. rocznicę jej istnienia.
Read More o Konferencja naukowa "Wokół humanistyki: Początek"
Animal. Rationale [seminarium antropologiczne]
Calendar Animal. Rationale [seminarium antropologiczne]

21.04.2018

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ zaprasza do wzięcia udziału w seminarium antropologicznym "Animal. Rationale". Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 14.00.
Read More o Animal. Rationale [seminarium antropologiczne]
Spotkanie z pisarzem Eta Nehayi
Calendar Spotkanie z pisarzem Eta Nehayi

24.04.2018

Kawiarnia Bonobo, Pracownia Studiów Kurdyjskich ZI IO UJ oraz Kurdyjskie Centrum Informacji i Dokumentacji zapraszają na spotkanie z Eta Nehayi, kurdyjskim pisarzem z Iranu piszącym w dialekcie sorani języka kurdyjskiego. Prowadzenie i tłumaczenie dr Joanna Bocheńska z Zakładu Iranistyki UJ.
Read More o Spotkanie z pisarzem Eta Nehayi
Wykład „Turkish Education System"
Calendar Wykład „Turkish Education System

24.04.2018

Instytut Spraw Publicznych UJ zaprasza pracowników, doktorantów i studentów na spotkanie, w ramach którego dr Yaser Arslan z Kocaeli University, zaprezentuje referat pt. „Turkish Education System”. W wystąpieniu gość przedstawi podstawowe elementy systemu edukacji w Turcji, jego strukturę, sposoby kształcenia nauczycieli, osiągnięcia i kierunki rozwoju systemu edukacji oraz główne wyzwania stojące obecnie przed tureckimi szkołami.
Read More o Wykład „Turkish Education System"
Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji
Calendar Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji

25.04.2018

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ zaprasza na 5. konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich pasjonatów sportu i biznesu sportowego. Konferencja łączy w sobie dwie perspektywy: spojrzenie praktyków i ekspertów (zaproszonych jako prelegentów) oraz wizję młodych ludzi.
Read More o Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji
Uniwersytet u progu niepodległości
Calendar Uniwersytet u progu niepodległości

08.05.2018

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na konferencję naukową z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Uniwersytet u progu niepodległości”, która odbędzie się w auli Collegium Novum. Obradom towarzyszyć będzie otwarcie wystawy pod tą samą nazwą przygotowaną przez Muzeum UJ.
Read More o Uniwersytet u progu niepodległości
Medical Review – Auschwitz: Medicine Behind the Barbed Wire
Calendar Medical Review – Auschwitz: Medicine Behind the Barbed Wire

09.05.2018

Konferencja organizowana przez Uniwersytet Jagielloński, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz portal Medycyna Praktyczna poświęcona będzie tematyce medycyny w obozach koncentracyjnych.
Read More o Medical Review – Auschwitz: Medicine Behind the Barbed Wire
Konferencja naukowa z cyklu "Prawne formy ochrony zabytków i opieki nad zabytkami"
Calendar Konferencja naukowa z cyklu

11.05.2018

Przedmiotem tegorocznej konferencji noszącej tytuł „Klasyczne i nowe formy ochrony zabytków w europejskiej przestrzeni dziedzictwa kulturowego” będą zagadnienia związane z prawem ochrony zabytków, historią sztuki, konserwacją zabytków, architekturą, zarządzaniem dziedzictwem kulturowym oraz komparatystyką.
Read More o Konferencja naukowa z cyklu "Prawne formy ochrony zabytków i opieki nad zabytkami"
Regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ
Calendar Regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ

12.05.2018

Regaty ósemek wioślarskich to sportowy akcent corocznego święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas tegorocznych obchodów 654. rocznicy powołania do życia naszej uczelni, na jednej z najpiękniejszych tras regatowych, w zakolu Wisły pod Wawelem, o Puchar JM Rektora UJ rywalizować będą przedstawiciele Warszawy, Wrocławia i Krakowa.
Read More o Regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ
Bieg charytatywny BohateRun
Calendar Bieg charytatywny BohateRun

12.05.2018

Stowarzyszenie All In UJ zaprasza na kolejną edycję biegu dla najprawdziwszych bohaterów. Na Kampusie 600-lecia odnowienia UJ kilkuset biegaczy stanie na starcie BohateRun. Będą oni mieli do wyboru jedną z dwóch tras - 5- lub 10-kilometrową oraz sami wybiorą, jaki cel charytatywny wesprą: "Hospicjum św. Łazarza", "Dar serca - fundację dla zwierząt" czy "Fundację wspierania dzieci z chorobami nowotworowymi Wyspy Szczęśliwe".
Read More o Bieg charytatywny BohateRun
Back to Top

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj