Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

21
Monday
21.08.2017
add-new-event
Ongoing
Powstała wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Calendar Powstała wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana

10.08.2017 - 30.09.2017

Biblioteka Jagiellońska (BJ) zaprasza do odwiedzenia wirtualnej wystawy "Bolesław Leśmian (1877-1937 ) - magia słów". W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. "Przygotowaną wystawą chcemy uczcić pamięć poety, dla którego wiersz był nie tylko myślą-obrazem-treścią, ale ponadto samodzielnym tworem słownym, który się z magii słów narodził i tę magię sam uprawia" - czytamy na stronie BJ.
Read More o Powstała wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Druga tura naboru do projektu Wiosenny Inkubator Innowacji
Calendar Druga tura naboru do projektu Wiosenny Inkubator Innowacji

07.08.2017 - 06.09.2017

Stowarzyszenie Wiosna przy współpracy partnerskiej z Uniwersytetem Jagiellońskim realizuje projekt, który skupia się na poszukiwaniu innowatorów społecznych zmieniających rynek pracy w naszym kraju.
Read More o Druga tura naboru do projektu Wiosenny Inkubator Innowacji
Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
Calendar Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

22.06.2017 - 26.08.2017

Akcja #biegnij na ratunek wystartowała. Już po raz 6. w Krakowie odbędzie się Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej "N".
Read More o Biegnij na ratunek! Trwają zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco
W Collegium Maius prezentują fotografie Krakowa sprzed ponad 100 lat
Calendar W Collegium Maius prezentują fotografie Krakowa sprzed ponad 100 lat

21.06.2017 - 21.08.2017

Od 21 czerwca do 21 sierpnia br. w Collegium Maius można zwiedzać wystawę "Krakowskie wariacje", na której prezentowane są 2 najstarsze kolekcje w zbiorach Archiwum Fotografii Muzeum UJ - Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina. Ci dwaj fotografowie pozostawili po sobie niezwykle cenny materiał archiwalny, ukazujący Kraków na początku poprzedniego stulecia.
Read More o W Collegium Maius prezentują fotografie Krakowa sprzed ponad 100 lat
Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur
Calendar Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur

29.04.2017 - 24.09.2017

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego (BS UJ) zaprasza społeczność akademicką UJ do czarteru dwóch łodzi uniwersyteckich - Jagiellonki i Jadwigi, które stacjonują w przystani w Wilkasach koło Giżycka. W sezonie żeglarskim, który trwa od maja do września, rejsy trwają 7 lub 14 dni. Warunkiem koniecznym korzystania z jachtów jest posiadanie przez sternika co najmniej uprawnień żeglarza jachtowego.
Read More o Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur
Soon
Open Living Lab Days 2017
Calendar Open Living Lab Days 2017

29.08.2017 - 01.09.2017

Krakowski Park Technologiczny zaprasza na konferencję "Open Living Lab Days 2017" poświęconą metodologii living lab. Wydarzenie obejmie prezentację prac badawczych, panele dyskusyjne, sesje interaktywne, wizyty studyjne oraz warsztaty w obszarach zdrowia publicznego, inteligentnych miast, projektowania usług, środowiska i polityki living lab. Partnerem merytorycznym konferencji jest Uniwersytet Jagielloński.
Read More o Open Living Lab Days 2017
Dni otwarte uniwersyteckiej winnicy
Calendar Dni otwarte uniwersyteckiej winnicy

02.09.2017 - 03.09.2017

Winnica "Nad Dworskim Potokiem" Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na dni otwarte, w ramach "Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - wydarzenia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni.
Read More o Dni otwarte uniwersyteckiej winnicy
Healthy Aging
Calendar Healthy Aging

07.09.2017 - 09.09.2017

Tematem konferencji jest zdrowe starzenie się. Dla młodych naukowców zainteresowanych naukami biomedycznymi spotkanie będzie doskonałą okazją do podzielenia się wynikami prowadzonych przez siebie badań i dyskusji z międzynarodowymi ekspertami.
Read More o Healthy Aging
Nowe teksty - nowy program
Calendar Nowe teksty - nowy program

09.09.2017 - 10.09.2017

Wydział Polonistyki UJ i Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ zaprasza studentów i doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową “Nowe teksty - nowy program”, która odbędzie się na początku września 2017 roku w Krakowie. Organizatorzy zachęcają do refleksji na temat najnowszych tekstów kultury (opublikowanych po 2000 r.) rozumianych szeroko: od dzieł pisanych, przez wizualne, wirtualne po audialne, i ich miejsca na lekcjach j. polskiego.
Read More o Nowe teksty - nowy program
Przywództwo dla rozwoju
Calendar Przywództwo dla rozwoju

14.09.2017 - 16.09.2017

Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na 26. Międzynarodową Konferencją Naukową ENIRDELM. Tematem obrad będzie "Przywództwo dla rozwoju" rozumiane wielopłaszczyznowo jako proces indywidualnego rozwoju człowieka, rozwoju grup i społeczności, jak też rozwoju społecznego w różnych kontekstach.
Read More o Przywództwo dla rozwoju
Uniwersytecki Test Coopera
Calendar Uniwersytecki Test Coopera

16.09.2017

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomaga określić własną aktualną formę. Próba opracowana została w 1968 r. przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.
Read More o Uniwersytecki Test Coopera
Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie
Calendar Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie

20.09.2017 - 22.09.2017

Podstawowym założeniem międzynarodowej konferencji "Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie" jest utworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie wykorzystania narzędzi kryminalistycznych i prawnych w celu poprawy bezpieczeństwa. Przedsięwzięcie to jest współorganizowane przez wiodące podmioty zajmujące praktycznymi i naukowymi rozwiązaniami w zakresie kryminalistyki.
Read More o Kryminalistyka - Nauka, Nowoczesne Technologie
II Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa
Calendar II Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa

21.09.2017 - 22.09.2017

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Studiów Międzynarodowych zaprasza do udziału w kolejnej ogólnokrajowej konferencji naukowej poświęconej aktualnym dylematom i problemom bezpieczeństwa kształtującym się w przestrzeni współpracy, rywalizacji i konfrontacji determinowanej przez wyznaczniki bezpieczeństwa narodowego oraz uwarunkowania o charakterze globalnym.
Read More o II Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa
90 lat Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. PTM wczoraj - dziś - jutro
Calendar 90 lat Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. PTM wczoraj - dziś - jutro

22.09.2017 - 23.09.2017

Konferencja organizowana wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Polskie Towarzystwo Mikrobiologów (PTM) została zainspirowana dwoma ważnymi wydarzeniami w historii nauki polskiej - 90. rocznicą powołania PTM oraz przypadającą w tym roku rocznicą 160-lecia urodzin ojca polskiej mikrobiologii prof. Odona Bujwida, który w 1882 roku utworzył Katedrę Higieny na UJ, a 130 lat temu wygłosił słynnych 5 "odczytów o bakteryjach".
Read More o 90 lat Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów. PTM wczoraj - dziś - jutro
Autyzm - od nauki do praktyki
Calendar Autyzm - od nauki do praktyki

23.09.2017 - 25.09.2017

Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na 2. edycję trzydniowej konferencji "Autyzm - od nauki do praktyki". - Naszym celem jest przedstawienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań nad zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich praktycznych zastosowań w terapii osób z ASD. Szczególną uwagę poświęcimy w tym roku dojrzewaniu i usamodzielnianiu się osób z ASD - zapowiadają organizatorzy.
Read More o Autyzm - od nauki do praktyki
Back to Top

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj