Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

April 2017

20170403
Previous week
Next week

X Krakowskie Dni Integracji

Date: 03.04.2017 - 08.04.2017
Organiser: Biura/działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
X Krakowskie Dni Integracji

Ideą tego cyklicznego wydarzenia jest promocja aktywnego działania na rzecz dostępu osób niepełnosprawnych do wykształcenia, upowszechnianie dobrych praktyk w tym zakresie oraz angażowanie osób niepełnosprawnych we wszystkie obszary życia akademickiego, w tym sport, kulturę i sztukę. W tym roku "Porozumienie" siedmiu krakowskich uczelni również przygotowało bardzo interesujący program dla społeczności akademickiej.

Wojsko Polskie II Rzeczypospolitej: pokaz mundurów, uzbrojenia i wyposażenia oraz historia 20. Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej

Prowadzący: Krzysztof Pięciak, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Wrzesień '39"

Termin: środa, 5 kwietnia

Czas trwania: 12.00-13.30

Miejsce: Muzeum 20. Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej, ul. Rydla 54, Agencja Mienia Wojskowego, budynek nr 2 (parter)

Ilość miejsc: 15

Charakter wydarzenia: warsztaty

Opis: Muzeum opowiada o historii 20.Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej, Wojska Polskiego z lat 1918-1939, Policji Państwowej, Polskiego Państwa Podziemnego i podziemia antykomunistycznego. W salach wystawowych można obejrzeć między innymi posterunek Policji Państwowej, schron betonowy i obozowisko partyzanckie. Uczestnicy warsztatów będą mogli z bliska obejrzeć oryginały i repliki mundurów oraz uzbrojenia z okresu II wojny światowej. Spotkanie współorganizuje Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Wrzesień '39".

REJESTRACJA

Odwaga pomaga - nie tylko studentom

Prowadzący: Dagmara Sendur

Termin: czwartek, 6 kwietnia

Czas trwania: 11.00-14.00

Miejsce: DON UJ, sala nr 411

Ilość miejsc: 10

Charakter wydarzenia: warsztaty dla pełnomocników i pracowników BON-ów

Opis: Warsztaty w zakresie praktycznych metod postępowania wobec studentów z problemami psychicznymi i adaptacyjnymi oraz kilka porad, jak dbać o dobrostan psychiczny członków społeczności akademickiej.

REJESTRACJA

Warsztaty radzenia sobie ze stresem

Prowadzący: Katarzyna Zięba, Ewelina Marć

Termin: czwartek, 6 kwietnia

Czas trwania: 11.00-13.00

Miejsce: DON UJ, sala nr 412

Ilość miejsc:  12

Charakter wydarzenia: warsztaty dla studentów

Opis: Tematyka zajęć jest odpowiedzią na potrzebę walki ze stresem, który stanowi dla studentów czynnik zaburzający ich zdrowie psychiczne i bywa przyczyną niepowodzeń edukacyjnych. Zauważa się, że wiele osób nie potrafi efektywnie działać w sytuacjach stresogennych. O ile stres pozytywny może motywować i pobudzać do pracy, to w zbyt dużym natężeniu działa destrukcyjnie na ludzką psychikę i powoduje niemożność racjonalnego podejmowania decyzji, spowalnia procesy myślowe, zaburza koncentrację i obniża jakość kontaktów społecznych. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, co wywołuje w nas codzienny stres, wymienią się związanymi z nim doświadczeniami oraz poznają praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem.

REJESTRACJA

Spotkanie poetyckie z twórczością Pawła Kękusia

Termin: czwartek, 6 kwietnia

Czas trwania: 14.00-15.00

Miejsce: DON UJ, sala nr 412

Opis: W czasie spotkania zaprezentowana zostanie twórczość Pawła Kękusia, poety oraz autora 10 tomików wierszy oraz książek dla dzieci.

O gronostajach, togach i beanii, czyli rzecz o obyczajach uniwersyteckich

Prowadzący: dr Wiktor Szymborski, Instytut Historii UJ

Termin: piątek, 7 kwietnia

Czas trwania: 13.00-14.00

Miejsce: Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15, sala im. Bobrzyńskiego

Ilość miejsc: 50

Charakter wydarzenia: wykład otwarty

Opis: W czasie wykładu zostaną omówione wybrane aspekty związane z funkcjonowaniem uniwersytetu. Nacisk zostanie położony na życie codzienne studentów zmagających się nie tylko z trudną materią naukową, lecz także z działalnością swych starszych kolegów organizujących tak zwane beanie. Omówione zostaną zarówno dzieje promocji, ceremoniału uniwersyteckiego, jak również szeroko pojmowanych rozrywek studenckich.

REJESTRACJA

Szczegółowy program dotyczący aktywności innych uczelni w ramach tegorocznych KDI jest dostępny na stronie http://bon.uek.krakow.pl/kdi