Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Muzea

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Muzea

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius

Collegium Maius jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce. Jego historia sięga roku 1400, kiedy król Władysław Jagiełło przekazał Uniwersytetowi kamienicę zakupioną od ławnika krakowskiego Piotra Gerhardsdorfa (Gersdorfa).

Read More o

Muzeum Farmacji

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, założone w Krakowie w 1946 roku, jest największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie muzeów tego typu.

Read More o

Muzeum Ogrodu Botanicznego

Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ i Pracownia Historii Botaniki im. J. Dyakowskiej jest najstarszą polską kolekcją botaniczną o charakterze muzealnym, związaną ściśle z działalnością naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Read More o

Muzeum Zoologiczne

Muzeum Zoologiczne UJ, najstarsze muzeum przyrodnicze w Polsce, rozpoczęło swoją działalność w roku 1782 jako Gabinet Historii Naturalnej. Przez 184 lata siedziba Gabinetu znajdowała się przy ulicy Świętej Anny 6 w Krakowie. W 1967 roku wystawa została przeniesiona na ul. R. Ingardena 6, gdzie znajdowała się do końca 2014 roku.

Read More o

Muzeum Wydziału Lekarskiego

Muzeum Wydziału Lekarskiego UJ szczyci się najstarszą metryką wśród muzeów poświęconych naukom medycznym w Polsce i pozostaje jednym najstarszych muzeów medycznych w Europie.

Read More o

Muzeum Anatomii Collegium Medicum

Obecnie, w Muzeum Anatomii Collegium Medicum składającym się z trzech sal znajduje się 2077 preparatów.

Read More o

Muzeum Anatomopatologiczne Wydziału Lekarskiego

Początków okazałej kolekcji tego muzeum, należy szukać w początkach wieku XIX, na co wskazuje wykaz zbioru anatomopatologicznego sporządzony przy okazji prac inwentarzowych prowadzonych w gabinecie anatomicznym w 1816 roku.

Read More o

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj