Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Studentki UJ nagrodzone w konkursie Teraz Polska Promocja i Rozwój

Studentki UJ nagrodzone w konkursie Teraz Polska Promocja i Rozwój

Katarzyna Kuca i Adrianna Gajczak zostały laureatkami konkursu prac magisterskich Teraz Polska Promocja i Rozwój. W tegorocznej edycji udział w nim wzięło blisko 70 studentów z całej Polski, a nagrody i wyróżnienia trafiły do 14 zwycięzców. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody główne oraz nagrody specjalne o łącznej wartości około 50 tys. złotych. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w środę 6 grudnia w Szkole Głównej Handlowej.

- Konkurs Teraz Polska Promocja i Rozwój to bez wątpienia jeden z najlepiej rozpoznawalnych konkursów prac magisterskich w Polsce. W tym roku odbyła się już jego XI edycja. Ponad dziesięcioletnia historia konkursu to ogromny wkład młodych ludzi w rozwój wiedzy na temat współczesnej Polski. To ponad 700 nadesłanych prac magisterskich z kilkudziesięciu uczelni z całej Polski i przede wszystkim 120 laureatów, którzy dziś pracują w państwowych instytucjach, agencjach rządowych oraz na uczelniach, znakomicie wykorzystując swój potencjał oraz wiedzę zdobytą podczas studiów - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Katarzynę Kucę nagrodziło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę Zarządzanie pamięcią zbiorową na przykładzie działalności instytucji kultury w Krzeszowicach napisaną pod opieką dr hab. Ewy Kocój. Studentka opisała w niej 3 aspekty zarządzania pamięcią: tożsamość grupową, tradycję wynalezioną oraz wizualizację pamięci kolektywnej. Laureatka ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku zarządzanie kulturą i mediami. Interesuje się badaniami nad pamięcią, szczególnie wizualnymi jej reprezentacjami oraz etycznym wymiarem kształtowania pamięci społecznej. Równolegle studiuje filmoznawstwo i wiedzę o nowych mediach. Przygotowuje pracę magisterską na temat koreańskiego melodramatu filmowego. Kontynuację badań planuje na studiach doktoranckich, które pozwoliłyby na połączenie zainteresowań badawczych i pasji filmowej.

Nagrodę specjalną Instytutu Adama Mickiewicza otrzymała Adrianna Gajczak. Promotorem zwycięskiej pracy Dyplomacja kulturalna Polski w Chinach na przykładzie Instytutu Adama Mickiewicza był dr hab. Łukasz Gacek. Autorka postawiła w niej pytania badawcze dotyczące strategii działań, a także narzędzi i treści kultury, które służą tworzeniu narracji o Polsce. Uwagę zwróciła szczególnie na to, co reprezentuje polską kulturę i w jaki sposób postępuje budowa naszego wizerunku w Chinach.

Adrianna Gajczak ukończyła studia azjatyckie i dalekowschodnie oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Pasjonuje się współczesnymi Chinami, językiem chińskiej oraz promocją polskiej kultury na Dalekim Wschodzie. Regularnie publikuje artykuły dotyczące chińskiej polityki, gospodarki i relacji miedzy Polską a Państwem Środka w portalu pulsazji.pl oraz w innych mediach branżowych. Zawodowo zajmuje się tworzeniem analiz dotyczących potencjału rynków azjatyckich dla polskiego biznesu w firmie wspierającej rodzimych przedsiębiorców na Dalekim Wschodzie. Regularne podróże do Azji Południowo-Wschodniej pozwalają jej na poszerzanie zbiorów fotograficznych i reporterskich.

Konkurs Teraz Polska Promocja powstał w 2007 r. pod patronatem Ministerstwa Gospodarki z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze edycje poświęcone były wyłącznie promocji polskiej gospodarki za granicą. Z biegiem lat tematyka prac konkursowych została poszerzona o zagadnienia dotyczące konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki.

Laureaci XI edycji konkursu Teraz Polska Promocja i Rozwój (fot. Kamil Broszko)

Recommended
Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

UJ został wybrany jako instytucja zarządzająca grantem dla inicjatywy <span lang='en'>PAAR-net COST Action </span>

UJ został wybrany jako instytucja zarządzająca grantem dla inicjatywy PAAR-net COST Action

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski