Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Uroczystości

uroczystość

Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty

03.09.2017
5 września 1917 roku zmarł genialny polski fizyk, profesor Uniwersytetów Lwowskiego i Jagiellońskiego - Marian Smoluchowski. W chwili śmierci miał zaledwie 45 lat, ale już za życia był uznawany za jednego z najwybitniejszych światowych uczonych przełomu XIX i XX wieku. Dla uczczenia tej rocznicy Polskie Towarzystwo Fizyczne ogłosiło rok 2017 Rokiem Smoluchowskiego.
Read More o Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty
uroczystość

Komu potrzebne są kwiaty? 17. Śniadanie Profesorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

26.07.2017
26 lipca 2017 r., w rocznicę odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Władysława Jagiełłę, w Collegium Maius odbyło się Śniadanie Profesorskie. Tradycja ta zapoczątkowana została w 2000 r. przez ówczesnego rektora UJ prof. Franciszka Ziejkę dla uczczenia jubileuszu tego istotnego dla uniwersytetu wydarzenia.
Read More o Komu potrzebne są kwiaty? 17. Śniadanie Profesorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
uroczystość

Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego

14.06.2017
Szkoła Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa i Administracji UJ obchodziła w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. W tym czasie stała się ona przykładem udanej współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetami w Heidelbergu i Moguncji, czego świadectwem są setki jej absolwentów.
Read More o Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
uroczystość

Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham

12.06.2017
Prof. Leah Wortham odebrała złoty medal "Plus ratio quam vis" z rąk prorektor UJ ds. rozwoju prof. Doroty Malec podczas uroczystego zakończenia tegorocznej edycji Szkoły Prawa Amerykańskiego, które odbyło się 12 czerwca w auli Collegium Maius UJ.
Read More o Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham
uroczystość

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 35. urodziny

06.06.2017
6 czerwca 2017 r. w auli Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczystość jubileuszowa 35-lecia Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - jednostki pozawydziałowej, której celem jest upowszechnianie kształcenia ustawicznego wśród osób nieaktywnych zawodowo, które ukończyły 60. rok życia i deklarują chęć rozwoju intelektualnego.
Read More o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 35. urodziny

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj