Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Uroczystości

uroczystość mobilna

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
Read More o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy
uroczystość

Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym

20.12.2017
Wspólne łamanie się opłatkiem i kolędowanie tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum UJ. Na przedświąteczne spotkanie przybyli nie tylko członkowie władz rektorskich oraz Senatu naszej uczelni, ale także rektorzy krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz korpus dyplomatyczny. Gościem specjalnym był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Read More o Społeczność akademicka Krakowa zebrała się w murach UJ na spotkaniu opłatkowym
uroczystość mobilna

Uczona spełniona

07.12.2017
Wszyscy nasi profesorowie budują wielkość Wydziału Polonistyki, ale są wśród nich tacy, którzy się wyróżniają. Taką osobą jest profesor Maria Korytowska, a cechą, która ją doskonale określa, jest żarliwość, a także nieobojętność – mówiła prof. Renata Przybylska, dziekan Wydziału Polonistyki UJ w czwartkowy wieczór w auli Collegium Maius. Zebrali się w niej koledzy, współpracownicy, nauczyciele i uczniowie prof. Marii Korytowskiej, aby uczcić jubileusz 45-lecia jej pracy naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Read More o Uczona spełniona
uroczystość

Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ

27.11.2017
Profesor Hans-Rudolf Tinneberg z Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen odebrał 27 listopada br. w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niemiecki uczony jest cenionym w międzynarodowym środowisku badaczem związanym przede wszystkim z położnictwem i ginekologią. Od kilkunastu lat współpracuje z Katedrą Ginekologii i Położnictwa UJ CM.
Read More o Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ
uroczystość mobilna

Prawo, to nie tylko ustawy

17.11.2017
W auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego zgromadzili się dzisiaj współpracownicy, uczniowie, przyjaciele i rodzina profesora Wacława Uruszczaka, świętując jubileusz 50-lecia pracy naukowej wybitnego specjalisty z zakresu historii prawa polskiego, historii ustroju Polski i europejskiej kultury prawnej.
Read More o Prawo, to nie tylko ustawy

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj