Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

14.09.2017
Dwa uniwersyteckie projekty: „BioGeoStaże: Wysokiej jakości staże zawodowe dla studentek i studentów kierunków biologicznych i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego” i „Praxis II. Program staży dla studentów Wydziału Historycznego” zostały docenione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodzone projekty pozwolą zrealizować staże dla studentów UJ, które ułatwią im rozpoczęcie aktywności zawodowej.
Read More o Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
osiągnięcie mobilna

NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

12.09.2017
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło ósmą edycję konkursu w ramach programu Lider, którego celem jest aktywizacja środowiska młodych naukowców i wspieranie ich rozwoju. Za otrzymane finansowanie laureaci będą mogli realizować swoje innowacyjne projekty i zarządzać własnym zespołem badawczym.
Read More o NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ
osiągnięcie mobilna

Poznaliśmy nazwiska następnych zwycięzców konkursu Miniatura 1

30.08.2017
Dr hab. Anna Hejmej, dr Małgorzata Figiel i dr Marta Kaczor-Kamińska zostały kolejnymi laureatkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Miniatura 1 na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty. Inicjatywa Narodowego Centrum Nauki (NCN) ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego.
Read More o Poznaliśmy nazwiska następnych zwycięzców konkursu Miniatura 1
osiągnięcie mobilna

Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta

23.08.2017
Pyłek kwiatowy wykorzystywany jest jako źródło materiału budulcowego, z którego rosnące larwy pszczół i trzmieli tworzą własne ciała. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (UP) wykazali, że żerowanie na nieodpowiednich gatunkach pyłku może przyczyniać się do spadku liczebności pszczół. Ich artykuł na ten temat ukazał się właśnie w prestiżowym czasopiśmie naukowym "PLOS ONE".
Read More o Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta
osiągnięcie mobilna

Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC

14.08.2017
Kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Tomasz Żuradzki został laureatem 1. edycji konkursu Uwertura organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). W nagrodę odbędzie staż naukowy w zespole badaczy na Uniwersytecie w Tilburgu, który realizuje grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Pobyt w Holandii ma pomóc filozofowi z UJ w ubieganiu się o własny grant ERC.
Read More o Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj