Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20170509

Wiosenna Wampiriada na UJ. Przyjdź i daj impuls do życia

Data: 09.05.2017 - 17.05.2017
Organizator: Niezależne Zrzeszenie Studentów UJ
Wiosenna Wampiriada na UJ. Przyjdź i daj impuls do życia

"Daj imPuls do życia" - to hasło wiosennej edycji Wampiriady na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obok najważniejszego celu, jakim jest zebranie jak największej ilości krwi, wydarzenie ma za zadanie promocję idei krwiodawstwa wśród młodych ludzi. Niezależne Zrzeszenie Studentów UJ stara się upowszechniać akcję nie tylko na uczelni, ale również wśród mieszkańców Krakowa.


Krwiodawcy oprócz satysfakcji płynącej ze świadomości niesienia pomocy mogą zostać nagrodzeni poprzez udział w różnego rodzaju konkursach i losowaniach. W tej edycji studenci będą mogli oddać krew w aż 4 różnych punktach od godziny 9.00 do 14.00:

  • 9 maja - Wydział Biologii i Nauk o Ziemi, ul. Gronostajowa 7 (poziom -1),
  • 10 maja - Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, ul. Łojasiewicza 4 (poziom -1),
  • 16 maja - Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Wydziału Lekarskiego, ul. św. Łazarza 16 (poziom 2),
  • 17 maja - Klub Studencki Żaczek, al. 3 Maja 5.

- Celem akcji, obok zebrania jak największej ilości krwi, jest także uświadomienie ludziom, że poprzez krwiodawstwo ratują czyjeś życie. Warto pamiętać, że 450ml krwi, które oddajemy, jest przysłowiową kroplą w morzu naszego organizmu, jednak tak niewielki gest z naszej strony dla kogoś może stać się darem nowego życia - komentuje Dominik Biga, jeden z koordynatorów wydarzenia na UJ.

Przed oddaniem krwi każdy student zostaje przebadany. Jeśli nie mamy pewności, czy spełniamy potrzebne wymagania, wystarczy sprawdzić wytyczne dotyczące oddawania krwi. Pomoże nam w tym krótki poradnik, który znajduje się na ogólnopolskiej stronie Wampiriady.

Wampiriada jest cyklicznym projektem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Jej celem jest promocja krwiodawstwa wśród społeczności akademickiej z całej Polski. Przy okazji wydarzenie uświadamia, jak ważna jest działalność dobroczynna, a także zdrowy tryb życia. W ramach akcji studenci mogą oddawać krew na terenie kampusów akademickich. Wydarzenie odbywa się dwa razy w ciągu roku. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w 2000 roku na Politechnice Krakowskiej z inicjatywy Przemysława Miłonia.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj