Lista wiadomości

sport mobilna

Futsalistki AZS UJ Akademickimi Mistrzyniami Polski

19.02.2018
Zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Finałowy turniej odbył się w ubiegły weekend w Warszawie. Piłka nożna halowa jest drugą dyscypliną po szachach, w której poznaliśmy zwycięzców. Kolejne medale zostaną rozdanie 3 marca w snowboardzie.
więcej o Futsalistki AZS UJ Akademickimi Mistrzyniami Polski
osiągnięcie

Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

16.02.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy Sonata 13, Sonata Bis 7, Maestro 9 i Harmonia 9, w których wprowadzono zmianę dotyczącą kwalifikowalności kosztów na realizację badań. 40 badaczom z Uniwersytetu Jagiellońskiego - rozpoczynającym samodzielną karierę naukową, tworzącym zespoły badawcze, realizującym projekty we współpracy międzynarodowej oraz prowadzącym pionierskie badania naukowe - przyznano 47,6 miliona złotych.
więcej o Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
relacja mobilna

Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

15.02.2018
Mieszkańcy Krakowa są narażeni na wysokie stężenia pyłów szczególnie w okresie jesienno-zimowym i to niestety nie tylko na zewnątrz pomieszczeń. Ważne są działania, które mogą poprawić jakość powietrza, ale równie ważna jest edukacja mieszkańców z zakresu źródeł pyłów i czynników, po to abyśmy mogli wpływać na ich stężenie – mówiła doktor Monika Ścibor z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM podczas otwartego wykładu w Auditorium Maximum. 15 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”.
więcej o Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
mobilna

Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu

14.02.2018
Już za kilka miesięcy jedną ze ścian krakowskich kamienic pokryje mural upamiętniający historię Liberatora - samolotu bombowego, który rozbił się na Zabłociu w sierpniu 1944 roku. Inicjatorami jego powstania jest grupa studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, którzy za pośrednictwem platformy crowdfundingowej zebrali konieczną kwotę na jego realizację. Dzięki nim wsparcie finansowe otrzyma również Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
więcej o Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu

Pracownicy UJ CM wśród najbardziej wpływowych osób w służbie zdrowia

14.02.2018
Redakcja "Pulsu Medycyny" po raz 15. ogłosiła Listę Stu najbardziej wpływowych osób w medycynie i po raz 4. Listę Stu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia. Kandydaci byli oceniani według 3 kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM).
więcej o Pracownicy UJ CM wśród najbardziej wpływowych osób w służbie zdrowia