Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie dla prof. Elżbiety Richter-Wąs

23.11.2017
Prof. Elżbieta Richter-Wąs z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ została uhonorowana Nagrodą Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie w dziedzinie fizyki w roku 2017. Wyróżnienie przyznano jej za „istotny wkład w odkrycie cząstki Higgsa i badanie jej własności w ramach eksperymentu ATLAS w CERN”. Decyzję o przyznaniu nagrody podjęto na Zebraniu Plenarnym Wydziału III Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie dla prof. Elżbiety Richter-Wąs
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki

22.11.2017
Profesor Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Polonistyki. Uroczystość miała miejsce 21 listopada 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Trzynaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki

Odznaka Honoris Gratia dla profesora Alfreda Reronia

21.11.2017
Podczas uroczystego zebrania naukowego Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył prof. Alfredowi Reroniowi odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców. Z wnioskiem o przyznanie medalu wystąpił dr hab. Hubert Huras, prof. UJ, kierownik Kliniki Położnictwa i Perinatologii UJ CM.
więcej o Odznaka Honoris Gratia dla profesora Alfreda Reronia
osiągnięcie mobilna

Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

20.11.2017
Studenci Informatyki Analitycznej - Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński - zajęli 2-gie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym
więcej o Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
mobilna

Ireneusz Białek ze "społecznym Noblem" Ashoki

20.11.2017
Ashoka, największa i najbardziej prestiżowa światowa sieć innowatorów społecznych przyjęła do swojego grona Ireneusza Białka, kierownika Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i prezesa Fundacji Menedżerowie Jutra Moffin. Wcześniej w gremium Ashoka Fellow znaleźli się m.in. twórca Wikipedii, inicjator ruchu Slow Food czy ojciec certyfikatu Fair Trade.
więcej o Ireneusz Białek ze "społecznym Noblem" Ashoki