Lista wiadomości

nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne W. Biologii i W. Geografii i Geologii

25.05.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Biologii oraz Wydziału Geografii i Geologii, które odbyły się 24 maja 2018 roku w auli Collegium Maius. 6 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Biologii i W. Geografii i Geologii
nagrody mobilna

Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

24.05.2018
Szósta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego już za nami. W tym roku „Laudacje studenckie” otrzymali: dr hab. Piotr Szwedo, Danuta Kowalczyk, Katarzyna Nowakowska, Dorota Kwapisz, prof. Tadeusz Włudyka oraz Maria Stós.
więcej o Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

Chirurdzy onkologiczni uhonorowali profesora Piotra Richtera

24.05.2018
Podczas XXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, który odbył się w Szczecinie, prof. Piotr Richter - kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, jeden z najskuteczniejszych specjalistów w inwazyjnym leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego - otrzymał medal "Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej".
więcej o Chirurdzy onkologiczni uhonorowali profesora Piotra Richtera
osiągnięcie

23.05.2018
22 maja br. prof. Dariusz Dudek został wybrany prezydentem elektem Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI ESC). To pierwszy raz w historii, gdy przewodniczącym tej organizacji został Polak.
więcej o Prof. Dariusz Dudek z UJ CM będzie przewodniczył europejskim kardiologom interwencyjnym

Najnowszy numer czasopisma NJUsletter już dostępny

22.05.2018
Ukazał się nowy numer (63 spring 2018) anglojęzycznego biuletynu NJUsletter, który wydaje Dział Współpracy Międzynarodowej UJ trzy razy w roku. Celem biuletynu jest promocja międzynarodowych osiągnięć naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Najnowszy numer czasopisma NJUsletter już dostępny