Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naukowców z UJ

Minister Jarosław Gowin wręczył nagrody podczas uroczystości, która odbyła się 9 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wśród nagrodzonych znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne w kategorii badania podstawowe odebrał prof. Andrzej Oleś z Instytutu Fizyki UJ.

Nagrodami za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej uhonorowani zostali: prof. Szczepan Zapotoczny z Zakładu Chemii Fizycznej i Elektrochemii UJ (za wybitne osiągnięcia naukowe) oraz prof. Paweł Moskal z Instytutu Fizyki UJ (za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej).

Nagrody za całokształt dorobku wręczono prof. Andrzejowi Borowskiemu (Katedra Historii Literatury Staropolskiej UJ), prof. Jarosławowi Górniakowi (Instytut Socjologii UJ) oraz prof. Czesławowi Porębskiemu (emerytowany profesor Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ).

Nagroda zespołowa za osiągnięcia dydaktyczne indywidualne i zespołowe przypadła naukowcom z UJ Collegium Medicum:
dr. hab. n. med. Tomaszowi Kaczmarzykowi i prof. Romanie Tomaszewskiej.

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa

Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ