Dwoje studentów prawa nagrodzonych przez kancelarię KKG

Lucyna Bujok i Łukasz Duśko zostali laureatami konkursu stypendialnego zorganizowanego przez kancelarię KKG Kubas Kos Gaertner oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Wręczenie dyplomów odbyło się w piątek 16 grudnia podczas wydziałowego spotkania opłatkowego w Pałacu Larischa.

"Zainicjowaliśmy konkurs stypendialny, aby promować wszechstronnie uzdolnionych studentów prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pomagać im urzeczywistniać ambicje zawodowe. Większość z nas jest absolwentami tej uczelni. Wspólnie z dziekanem Wydziału Prawa i Administracji UJ od 11 lat wybieramy najbardziej utalentowanych studentów spośród tych, którzy mają najwyższe wyniki naukowe. Nagradzając wybitne osobowości, doceniamy nie tylko efektywne wykorzystanie talentów i ciężką pracę. Równie ważna jest dla nas różnorodność zainteresowań i zaangażowanie społeczne" - czytamy na stronie kancelarii KKG Kubas Kos Gaertner.

Konkurs skierowany jest do studentów WPiA UJ, którzy ukończyli III lub IV rok studiów ze średnią wyższą niż 4,00. W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali studenci IV roku prawa Lucyna Bujok (za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy w ogólnopolskich konkursach branżowych i przedmiotowych na uczelni oraz za pogłębione zainteresowania prawne) i Łukasz Duśko (za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy w konkursach przedmiotowych, czynny udział w pracy kół naukowych oraz za zaangażowanie w pracę dydaktyczną na rzecz koleżanek i kolegów). Zwycięzcy otrzymają stypendium w wysokości 7,5 tys. złotych oraz będą mieli możliwość odbycia stażu w kancelarii KKG.

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa