Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius

19 grudnia 2016 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy, kanclerz, kwestor oraz dziekani wydziałów UJ.

Życzenia radosnych, ciepłych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku złożył uczestnikom w imieniu władz uczelni rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Zwracając się do zebranych, wyraził przekonanie, że spotkanie opłatkowe to wyjątkowa okazja do przezwyciężenia podziałów między ludźmi, co przynosi radość i pokój: - Wigilia to spotkanie wspólnoty. Różnimy się, ale umiemy ze sobą rozmawiać. Te wigilijne spotkania są dla mnie szczególnie istotne, bo właśnie umiejętności rozmawiania tak często brakuje nam w dzisiejszym świecie - podkreślił rektor.

Uroczystość uświetnił koncert polskich kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego UJ „Camerata Jagellonica”. Po oficjalnej części spotkania, uczestnicy złożyli sobie wzajemnie życzenia opłatkowe i udali się na tradycyjny poczęstunek.

Prawo, to nie tylko ustawy
Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II
Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau