Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius

19 grudnia 2016 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy, kanclerz, kwestor oraz dziekani wydziałów UJ.

Życzenia radosnych, ciepłych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku złożył uczestnikom w imieniu władz uczelni rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Zwracając się do zebranych, wyraził przekonanie, że spotkanie opłatkowe to wyjątkowa okazja do przezwyciężenia podziałów między ludźmi, co przynosi radość i pokój: - Wigilia to spotkanie wspólnoty. Różnimy się, ale umiemy ze sobą rozmawiać. Te wigilijne spotkania są dla mnie szczególnie istotne, bo właśnie umiejętności rozmawiania tak często brakuje nam w dzisiejszym świecie - podkreślił rektor.

Uroczystość uświetnił koncert polskich kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego UJ „Camerata Jagellonica”. Po oficjalnej części spotkania, uczestnicy złożyli sobie wzajemnie życzenia opłatkowe i udali się na tradycyjny poczęstunek.

Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty
Komu potrzebne są kwiaty? 17. Śniadanie Profesorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham