Koncert kolęd w wykonaniu chórów uniwersyteckich

"Tryumfy Króla ogłaszajmy! Narodzenia chwałę śpiewajmy!" to tytuł koncertu, jaki odbył się w auli Muzeum UJ Collegium Maius. Kolędowanie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagiellonica, Żeńskim Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i Krakowskim Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Olega Sznicara ma już kilkuletnią tradycję.

Pomysłodawczynią koncertów, opierających się przede wszystkim na utworach stworzonych przez wychowanków Uniwersytetu Krakowskiego, jest dr Dorota Susuł, która co roku dokonuje wyboru nieznanych dotąd szerzej kolęd. Tegoroczna edycja była okazją do prawykonania światowego kolędy Buccinemus in hac die (Dmijmy w trąby w dniu tym świętym) przetłumaczona po raz pierwszy w całości (22 zwrotki) na język polski przez dr. Artura Partykę. Utwór wykonano w oryginalnej łacińskiej wersji w opracowaniu Jana Węcowskiego oraz w przygotowaniu Olega Sznicara.

Chórzyści pod dyrekcją Janusza Wierzgacza wykonali także utwory Zdrow bądź Krolu Anjelski, Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Do Betlejem pełni radości, Nużmy bracia pastuszkowie, a także To już pora na Wigilię.

W ostatniej części koncertu publiczność zaśpiewała wraz z chórem najpopularniejsze kolędy, mając do dyspozycji przygotowany na tę okazję śpiewnik. Koncert poprowadziła Arleta Wołos.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum