Studenci z Danii na wykładach w Instytucie Zdrowia Publicznego UJ CM

Grupa 19 studentów Uniwersytetu w Kopenhadze uczestniczy w wykładach i warsztatach z zakresu zdrowia publicznego prowadzonych przez wykładowców z Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. To jeden z wymiarów trwającej od 4 lat współpracy między uczelniami.

Młodzi ludzie, pochodzący z różnych krajów świata, w ramach swojego programu nauczania będą badać wybrane aspekty funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. W centrum ich zainteresowań są tematy związane z organizacją i funkcjonowaniem różnych instytucji działających w obszarze zdrowia publicznego, dlatego też podczas pięciotygodniowego pobytu w Polsce spotkają się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

W Krakowie wykłady i warsztaty dla studentów poprowadzą pracownicy Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM.

W ub. tygodniu w Instytucie Zdrowia Publicznego odbyła się uroczystość przywitania studentów. W spotkaniu wzięli udział m.in. prof. Beata Tobiasz Adamczyk, pełnomocnik rektora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum oraz dr hab. Christoph Sowada, dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM