Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

3 kwietnia 2017 r. rozpoczęły się jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji, które organizowane są co roku przez biura oraz działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnie te współpracują w ramach "Porozumienia na rzecz wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami".

Minister Jarosław Gowin przemawia do osób zebranych na konferencji. Fot. Piotr Malec

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpoczęła się konferencją zatytułowaną „Krakowskie uczelnie razem – 10 lat wspólnej działalności na rzecz studentów z niepełnosprawnością”, której celem było podsumowanie dorobku uczelni we wdrażaniu zasad edukacji włączającej i dyskusja o standardach wsparcia studentów. Gościem konferencji był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który w swoim przemówieniu podkreślał istotną rolę środowiska krakowskiego w promocji edukacji włączającej.

Głównym punktem spotkania było podpisanie aneksu do "Porozumienia", stanowiącego o przyjęciu do grona współpracujących uczelni Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Aneks podpisany został przez rektorów wszystkich zaangażowanych uczelni. W imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego dokument podpisała prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec.​

Prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec podpisuje aneks do Porozumienia o przyjęciu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. W tle rektorzy pozostałych uczelni działających w ramach "Porozumienia". Fot. Piotr Malec

Rektorzy uczelni po podpisaniu aneksu do "Porozumienia". Fot. Piotr Malec
Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej