Szpital Uniwersytecki doceniony za zarządzanie w ochronie zdrowia

Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU), została laureatką konkursu "Lider Ochrony Zdrowia". Nagrodę Srebrnego Lidera, za "wprowadzenie innowacyjnego w skali kraju systemu zarządzania szpitale", odebrała podczas gali w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Celem organizowanego przez czasopismo "Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia" konkursu jest poszukiwanie i nagradzanie najcenniejszych inicjatyw oraz postaw w ochronie zdrowia. Swój prestiż i rangę na rynku konkurs zawdzięcza obiektywnej i otwartej formule. Laureatów w 4 kategoriach wybiera 25-osobowa niezależna kapituła złożona z autorytetów branży medycznej i opieki zdrowotnej.

W kategorii "Skuteczne zarządzanie i innowacyjne pomysły", w której nagrodzono dyrektor Barbarę Bulanowską, eksperci szukali placówek , które dzięki sprawnym menedżerom osiągają doskonale wyniki finansowe, wyróżniają się jakością na tle innych, a dzięki temu świadczą pacjentom usługi na wysokim poziomie. Zwracali też uwagę na menadżerów, których wiedza i doświadczenie, intuicja oraz wyjątkowy zmysł w zakresie planowania, organizowania i kierowania pozwalają poprowadzić placówkę w dobrym kierunku, zadbać o komfort leczenia oraz warunki pracy.

- Statuetka to dla mnie potwierdzenie, że oparty o wzajemny szacunek oraz nastawiony na współpracę sposób kierowania sprawdza się, a wprowadzane w szpitalu zmiany są zauważalne, doceniane przez profesjonalistów, a przede wszystkim służą pracownikom i pacjentom. Klasyk zarządzania Peter Drucker stwierdził, że „jedyną stałą rzeczą w organizacji jest zmiana”. Ze swojej strony dopowiedziałabym, że trzeba tą zmianą jeszcze mądrze zarządzać i mieć z kim to robić. Ja mam. Współpracuję ze świetnym zespołem zarówno klinicystów, naukowców, badaczy jak i specjalistów z zakresu organizacji i zarządzania - mówi dyrektor SU i dodaje:

- To właśnie dzięki nieustannej pasji do robienia czegoś lepiej, rozwoju i tworzenia, dzięki chęci wspólnej dyskusji, słuchania siebie nawzajem, wreszcie dzięki miłości do medycyny i dumy z pomagania innym, możemy razem cieszyć się z efektów tego co robimy.

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

Między neuroróżnorodnością a terapią

Absolwenci UJ CM wśród najlepszych w wiosennej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego