Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet Jagielloński na targach przemysłowych Hannover Messe 2017

Uniwersytet Jagielloński na targach przemysłowych Hannover Messe 2017

24 kwietnia rozpoczęło się jedno z największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów przemysłowych - Hannover Messe 2017 (Międzynarodowe Targi Innowacji Technologii Przemysłowych w Hanowerze). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostanie ok. 200 polskich firm oraz 27 krajowych technologii opracowanych przez krajowe jednostki naukowe w tym innowacyjne rozwiązania Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polskie wynalazki prezentowane są na trzech stoiskach: stoisku polskich firm (z 8 województw - w tym z woj. małopolskiego), stoisku SciTech Poland (wynalazki studentów, laureatów projektu "Najlepsi z najlepszych") i stoisku Strefa start-upów (oferta 18 innowacyjnych firm).

Uniwersytet Jagielloński promuje Nowy Pozytonowy Tomograf PET. Urządzenie opracował zespół naukowy Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, kierowany przez prof. dr hab. Pawła Moskala. Pozwala ono na nieinwazyjne obrazowanie przebiegu procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie pacjenta dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologicznie metody diagnostycznej. Ułatwi efektywnie wykrywać m.in. przerzuty nowotworowe pojawiające się w dowolnym miejscu ciała pacjenta jak również w m.in. badaniach klinicznych nowych leków. Obecnie prowadzone są rozmowy z inwestorami, którzy pozwolą na komercyjne dopracowanie produktu oraz szybkie wprowadzenie technologii na rynek - mówi Dyrektor Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego – jednostki odpowiedzialnej za komercjalizację wynalazków uniwersyteckich. Więcej o nowej technologii na uniwersyteckim sciencemarket.pl.

Na stoisku UJ prezentowane jest również Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS pierwszy w Polsce synchrotron tj. nowoczesne multidyscyplinarne urządzenie badawcze, które otworzy nowe możliwości w wielu dziedzinach nauki takich jak: biologia, chemia, fizyka, inżynieria materiałowa, medycyna, farmakologia, geologia czy krystalografia.

W targowej Strefie Startup prezentuje się również HussarTech - spin-out założony przez naukowców i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Firma wdraża na rynek innowacyjny materiał hybrydowy o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych.

Poza UJ swoje wynalazki zaprezentowały także inne polskie uczelnie m.in.: Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu imprezy hasło „SMART MEANS POLAND” będzie na świecie dostrzegalne i że Uniwersytet Jagielloński będzie coraz bardziej rozpoznawalną marką dla przemysłu.

Polecamy również
Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

UJ został wybrany jako instytucja zarządzająca grantem dla inicjatywy <span lang='en'>PAAR-net COST Action </span>

UJ został wybrany jako instytucja zarządzająca grantem dla inicjatywy PAAR-net COST Action

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Widok zawartości stron Widok zawartości stron