Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

Maria Jarosz, studentka III roku sinologii w Instytucie Orientalistyki została tegoroczną laureatką prestiżowej Yanching Academy w Pekinie.

Yenching Academy jest elitarną jednostką działająca w ramach Uniwersytetu Pekińskiego. Prowadzony przez nią Yenching Program to roczne studia magisterskie z zakresu nauk o Chinach dla studentów z całego świata. Program podzielony jest na sześć grup tematycznych: polityka i stosunki międzynarodowe, filozofia i religia, literatura i kultura, prawo i społeczeństwo, historia i archeologia oraz ekonomia i finanse. Program kończy się napisaniem pracy magisterskiej i uzyskaniem tytułu magistra Uniwersytetu Pekińskiego oraz tytułu Yenching Scholar. Swoim stypendystom Yenching Academy oferuje pełne stypendium pokrywające czesne, koszta zakwaterowania i przelotu.

Informacja o sukcesie naszej studentki znajduję się również na stronie Yanching Academy of Peking University

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi