6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco: Celem nowy ambulans

W krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (USD) odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których mali pacjenci stworzyli wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło będzie znakiem rozpoznawczym imprezy, przypominającym o jej szlachetnym celu. W tym roku jest nim zakup karetki "N" neonatologicznej. Ambulans będzie służyć dzieciom z całej Małopolski.

- Karetka "N" naszego szpitala musi być w gotowości całą dobę przez cały rok. Transportujemy miesięcznie około 30 najciężej chorych, maleńkich pacjentów z południa Polski. Warunkiem realizacji transportów jest techniczna sprawność samochodu, a z tym jest w ostatnim roku gorzej. Ambulans, ratując najmłodszych, przejechał już blisko 500 tysięcy kilometrów. Niestety zakup nowej karetki z wyposażeniem przekracza możliwości finansowe szpitala, stąd cieszy nas inicjatywa Fundacji Tesco - mówi dr Mateusz Jagła, neonatolog, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD.

Wizerunek karetki, stworzony na warsztatach przez dzieci, już niebawem znajdzie się na wszystkich materiałach biegowych i będzie motywem bezpośrednio odwołującym się do tego, dlaczego warto pobiec w tej charytatywnej imprezie. - Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu zdrowie i życie maluszków z Małopolski, aby przyłączali się do naszego biegu. Pragniemy, aby było z nami jak najwięcej biegaczy, którzy swoją obecnością zamanifestują poparcie do naszej inicjatywy i pomogą nam w zakupie ambulansu - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

6. Bieg Charytatywny odbędzie się 26 sierpnia na krakowskich Błoniach. Będzie to nie lada wydarzenie zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak dla ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg uruchomione będą już w połowie czerwca.

Dzięki 5 poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała szpitalowi dziecięcemu ponad 600 tys. zł. Za tę kwotę wyremontowano i doposażono w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny Zakład Fizjoterapii, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Klinikę Onkologii i Hematologii oraz Klinikę Neurologii Dziecięcej.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny