Delegacja UJ na 4th Meeting of China-CEECs Higher Education Institutions Consortium

W spotkaniu, które odbyło się w dniach od 21 do 22 września w Nowym Sadzie (Serbia) uczestniczyła delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z prorektorem ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisławem Kistrynem oraz pełnomocnikiem rektora UJ ds.internacjonalizacji prof. Adamem Jelonkiem.

Gospodarzami spotkania był Uniwersytet w Nowym Sadzie i rząd Republiki Serbii z premier Arie Brnabic. Celem spotkania był dialog ekspercki mający wypracować nowe zasady integracji w sferze edukacji,badań i innowacji uczelni wyższych z Chin i Europy Środkowo-Wschodniej.

Meetings of China-CEECs Higher Education Institutions Consortium są mechanizmem współpracy uczelni wyższych wypracowanym w ramach formatu 16+1, czyli forum Chin i 16 państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum