Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

Patrycja Antosz została uhonorowana przez European Social Simulation Association (ESSA) prestiżową nagrodą "Best student paper" za najlepszy artykuł naukowy napisany przez doktoranta. Wyróżnienie odebrała podczas międzynarodowej konferencji Social Simulation Conference w Dublinie. Wyboru dokonała komisja składająca się z naukowców, którzy niezależnie oceniali nie tylko artykuły naukowe, ale także wystąpienia konferencyjne doktorantów.

Artykuł Qualitative data in the service of model building - the case of structural shirking został napisany na podstawie badań przeprowadzonych do pracy doktorskiej, w której Patrycja Antosz wyjaśnia za pomocą modelu komputerowego zjawisko strukturalnego uchylania się od pracy w organizacjach. Nagrodę odebrała z rąk prezydenta ESSA Gary’ego Polhilla ze szkockiego James Hutton Institute, który zawodowo zajmuje się rozwijaniem symulacji w naukach społecznych, badaniem sztucznej inteligencji oraz uczeniem się maszynowym.

Patrycja Antosz jest absolwentką socjologii oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktorantka w Zakładzie Socjologii Gospodarki, Edukacji i Metod Badań Społecznych w Instytucie Socjologii UJ i studentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SET. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół tematyki socjologii organizacji oraz obszaru podejmowania decyzji. Prowadzi zajęcia z metod ilościowych w badaniach społecznych. Zajmuje się także symulacjami w ujęciu modelowania agent-based.

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

Między neuroróżnorodnością a terapią