Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Dominika Zając, studentka informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn" - pionierskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz 3. zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

25 stypendystek programu uzyska zarówno wsparcie merytoryczne, jak i pomoc finansową. Znajdą się pod opieką doświadczonego pracownika firmy Intel i otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. W wakacje zostaną zaproszone na staż w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym firmy Intel lub amerykańskiej siedzibie firmy.

"Program stypendialny ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju" - czytamy na stronie stypendiadladziewczyn.pl.

Dominika Zając jest studentką informatyki na 1. roku studiów magisterskich. Obroniła pracę licencjacką Okudos - aplikacja webowa do przesyłania feedbacku z wykorzystaniem grywalizacji. Projekt i implementacja napisaną pod opieką dr. Jarosława Dudy. Interesuje się przede wszystkim tworzeniem nowoczesnych aplikacji webowych, a także szeroko rozumianą tematyką managementu oraz liderstwa (pracy zespołowej, zarządzania zespołami i projektami, organizacji czasu), przez co angażuje się w organizowanie wielu wydarzeń branżowych. Prywatnie lubi śpiewać. Laureatka jest prezesem Koła Studentów Informatyki UJ oraz przedstawicielką studentów w Radzie Wydziału Matematyki i Informatyki. Poza tym jest organizatorem Studenckiego Festiwalu Informatycznego.

Uroczystość wręczenia stypendiów w 3. edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" odbędzie się 12 października br. w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "Direction: Space"

Między neuroróżnorodnością a terapią

Absolwenci UJ CM wśród najlepszych w wiosennej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego