Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM

Katarzyna Jabłońska i Łukasz Maziarka, absolwenci kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostali laureatami 51. edycji Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki.

Konkurs, organizowany przez oddział wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego, ma na celu propagowanie wśród studentów problematyki teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki oraz promocji młodych matematyków uzyskujących oryginalne wyniki matematyczne czy też rezultaty znajdujące zastosowania w innych dziedzinach nauki.

Wyróżniona praca Katarzyny Jabłońskiej to „Reprezentacje liniowe grup i ich zastosowanie w genetyce” i pisana była pod kierunkiem doktor Ewy Cygan. „Stochastyczne równania różniczkowe wstecz - teoria, zastosowania, symulacje” to tytuł pracy Łukasza Maziarka. Student pisał ją pod opieką naukową doktora Dariusz Zawiszy.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny