Dokonano wyboru laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

17 stycznia w Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się doroczne posiedzenie kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ. Kapituła obradująca pod przewodnictwem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze".

Nagroda im. ks. Musiała, ustanowiona przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze", a fundowana przez rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezydenta miasta Krakowa oraz krakowską Gminę Wyznaniową Żydowską, przyznawana jest w dwóch kategoriach: za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko- i polsko-żydowskiej oraz za inicjatywy społeczne na rzecz tegoż dialogu i współpracy. Jej patronem jest zmarły w 2004 roku jezuita, ceniony publicysta, mądry, odważny i szlachetny duszpasterz, rzecznik dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz pojednania Polaków i Żydów.

Nazwiska laureatów zostaną podane w terminie późniejszym. Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 2 marca br. o godz. 12.00 w Akademii Ignatianum.

Profesor Włodzimierz Wróbel nowym przewodniczącym KKPK

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO