Studenci dietetyki UJ CM na podium

W dniach 16-17 marca br. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym WL UJ CM odbyła się III edycja Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Najlepsza okazała się reprezentacja studentów II roku dietetyki studiów licencjackich UJ CM, studenci III roku – zajęli miejsce trzecie.

Celem turnieju – organizowanego przez kierunek dietetyka Wydziału Lekarskiego UJ CM we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi Dietetyki przy Klinice Gastroentorologii i Hepatologii oraz przy Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia UJ CM w Krakowie – jest weryfikacja wiedzy i przygotowania merytorycznego uczestników z zakresu wybranych chorób, a także ocena podejścia do pacjenta, zdolności prowadzenia edukacji żywieniowej, sprawdzenie umiejętności zaplanowania, zorganizowania i przygotowania materiałów edukacyjnych w edukacji żywieniowej dla wybranych grup pacjentów.

W rywalizacji mogą wziąć udział czteroosobowe drużyny (trzech studentów oraz opiekun). W tym roku do sprawdzianu wiedzy z dietetyki przystąpiło 16 zespołów reprezentujących studentów dietetyki pierwszego i drugiego stopnia z całej Polski.

W programie przewidziano zarówno konkurencje indywidualne, jak i drużynowe, m.in. test złożony z 50 pytań, krzyżówka, zadanie polegające na rozpoznaniu trzech produktów żywnościowych bez użycia wzroku czy konkurencja kliniczna.

W tym roku na podium stanęły dwie drużyny reprezentujące UJ CM – miejsce pierwsze zajęła drużyna studentów II roku dietetyki pierwszego stopnia, ich starsi koledzy – studenci III roku – zajęli miejsce trzecie. Na miejsce drugim uplasowała się reprezentacja Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

Tegoroczna NUTRIADA odbyła się pod honorowym patronatem prorektora ds. Collegium Medicum prof. Tomasza Grodzickiego, dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM prof. Macieja Małeckiego oraz prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki dr inż. Danuty Gajewskiej.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM