Dzień Otwarty UJ: Auditorium Maximum pękało w szwach

Uniwersytet Jagielloński zorganizował w piątek w Auditorium Maximum Dzień Otwarty dla wszystkich tych, którzy chcieliby 1 października rozpocząć wielką przygodę intelektualną, jaką bez wątpienia jest studiowanie na najstarszej polskiej uczelni.

Wszystkich zebranych w imieniu władz rektorskich i Senatu UJ przywitał profesor Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej. – Bardzo się cieszę, że teraz, we wszystkich salach Auditorium Maximum są setki, może tysiące, mam nadzieję, naszych przyszłych studentów – mówił prof. Jacek Popiel. I dodawał: – Ja nie będę zachwalał naszego Uniwersytetu, bo myślę, iż to, że tak licznie tutaj przybyliście, to najlepszy dowód na to, że nas cenicie. Nie jesteśmy tylko najstarszą polską uczelnią, ale także najbardziej nowoczesną, a studiuje się u nas i prowadzi badania na najwyższym, światowym poziomie. Uniwersytet to nie tylko nauka, to także niesłychanie bogate życie studenckie i towarzyskie. Życzę, aby te godziny dzisiaj, a później miesiące i lata spędzone na UJ były dla państwa prawdziwym pokoleniowym przeżyciem.

Wykłady, panele, prezentacje, konsultacje z przedstawicielami kierunków, którzy zdradzali kulisy studiowania na Uniwersytecie, stoisko Działu Rekrutacji na Studia, którego pracownicy odpowiadali na szczegółowe pytania maturzystów, a także stoiska szesnastu wydziałów uniwersyteckich i organizacji studenckich, czy inauguracyjny występ orkiestry kameralnej All In Orchestra to zaledwie zarys tego, co Dział Promocji, Samorząd Studentów oraz wszystkie wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowali na tegoroczną edycję Dnia Otwartego.

Dzisiaj ruszyła także nowa kampania promocyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego - Misja UJ.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum