Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

Lek. med. Magdalena Woźniak z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) została jedną z laureatek konkursu "Supertalenty w Medycynie 2018". Plebiscyt od 2012 roku organizuje redakcja "Pulsu Medycyny". Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.

"W tegorocznej edycji wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy i absolwentów kierunków pokrewnych medycynie z ośrodków akademickich i szpitali klinicznych w całej Polsce. Zgłoszenia zostały zaprezentowane członkom jury, którzy oceniali dorobek naukowy kandydatów, ich zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej oraz perspektywy dalszego rozwoju" - czytamy w "Pulsie Medycyny".

Zwycięzców konkursu "Supertalenty w Medycynie 2018" wyłoniło 13-osobowe jury, w skład którego weszli wybitni specjaliści reprezentujący różne dziedziny medycyny. Byli to m.in.: dr hab. Krzysztof Tomaszewski z Wydziału Lekarskiego UJ CM, prof. Jolanta Sykut -Cegielska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii metabolicznej, prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Zbigniew Bartuzi, prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i prof. Mieczysław Walczak, krajowy konsultant w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Lek. med. Magdalena Woźniak jest pediatrą, specjalistą w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej, a obecnie w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od ponad 6 lat pracuje w Ośrodku Transplantacji USD. Opiekuje się również nieuleczalnie chorymi pacjentami w Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Współorganizowała zespół hospicjum perinatalnego w trosce o ciężko chorego pacjenta w łonie matki i oczekującą go rodzinę.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu