Nowi pracownicy oficjalnie powitani w murach UJ

- To dla mnie wielka przyjemność, móc powitać Państwa w najlepszym uniwersytecie w Polsce - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak otwierając w auli Collegium Novum spotkanie z nowo zatrudnionymi pracownikami naszej uczelni.

- Dzisiejszy dzień to początek, mam nadzieję, że pomyślnego, nowego etapu w Państwa karierze zawodowej - kontynuował rektor UJ, który następnie przedstawił władze Uniwersytetu Jagiellońskiego - prorektorów, kanclerz i kwestor oraz dziekanów, a także zarys historii i misji UJ.

Prof. Wojciech Nowak przybliżył zebranym strukturę i organizację uczelni, wskazał także na priorytety w jej dalszym rozwoju, którymi są m. in. wzrost poziomu internacjonalizacji, utrzymanie tempa inwestycji oraz uproszczenie procedur administracyjnych. Opowiadając o zakończonych nieadawno inwestycjach wymienił nową siedzibę Wydziału Chemii, która jako ostatni budynek dydaktyczny oddany do eksploatacji na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ stanowi symboliczne zakończenie wieloletniego programu jego budowy. Jako najważniejszą trwającą inwestycję rektor wskazał budowę nowego szpitala uniwersyteckiego w Krakowie - Prokocimiu.

Rektor życzył nowym pracownikom satysfakcjonującej pracy w dobrej atmosferze i zachęcał do korzystania z rozbudowanego systemu świadczeń socjalnych oferowanych przez UJ.

Profesor Włodzimierz Wróbel nowym przewodniczącym KKPK

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO