Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Szpital Uniwersytecki ośrodkiem referencyjnym <span lang="en">Siemens Healthineers</span>

Szpital Uniwersytecki ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers

17.11.2023
Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) to największy kompleks medyczny w kraju i jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Ze względu na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii medycznych w diagnostyce i terapii szpital stał się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers, dzięki czemu zarządzający, lekarze i technicy z Polski będą mieli możliwość szkoleń oraz wymiany wiedzy i doświadczeń z krakowskimi ekspertami.
więcej o Szpital Uniwersytecki ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers
Grant na opracowanie nowych terapii chorób o podłożu zapalnym

17.11.2023
Dr hab. Anna Więckowska, prof. UJ z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i prof. Izidor Sosič z Uniwersytetu w Ljubljanie zostali laureatami konkursu OPUS 24+LAP/Weave. W swoim projekcie planują otrzymać pierwsze związki typu PROTAC degradujące kinazy TAK1 i IKKβ o działaniu przeciwzapalnym. Na realizację badań polski zespół otrzyma od Narodowego Centrum Nauki (NCN) finansowanie w wysokości ponad 2 mln zł.
więcej o Grant na opracowanie nowych terapii chorób o podłożu zapalnym
Cztery żywioły w <span lang="la">Auditorium Maximum</span> UJ
relacja

Cztery żywioły w Auditorium Maximum UJ

16.11.2023
Neutralność klimatyczna, zrównoważony rozwój, ślad węglowy, bioróżnorodność, gospodarka obiegu zamkniętego – to zagadnienia, które zdominowały naukowe wystąpienia i dyskusje, które toczyły się podczas konferencji ekologicznej "E-Know – 4 żywioły – Człowiek 2050". Wydarzenie skierowane było do szeroko pojętego środowiska akademickiego, ale szczególne cenna była liczna obecność uczniów szkół ponadpodstawowych.
więcej o Cztery żywioły w Auditorium Maximum UJ
Terapia "ostatniej szansy" już niedługo w Szpitalu Uniwersyteckim

16.11.2023
Szpital Uniwersytecki w Krakowie planuje wprowadzenie nowych terapii w hematologii, tzw. terapii CAR-T. Niedawno rozpoczął się proces akredytacyjny. Możliwość taka pojawiła się wraz z przeprowadzką Oddziału Klinicznego Hematologii do nowej siedziby przy ul. Jakubowskiego 2.
więcej o Terapia "ostatniej szansy" już niedługo w Szpitalu Uniwersyteckim
Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra
rada uczelni

Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra

16.11.2023
Prof. Jacek Purchla zostanie nowym przewodniczącym jury Europejskiej Nagrody Dziedzictwa - najważniejszego wyróżnienia w obszarze europejskiego dziedzictwa kulturowego, przyznawanego od 2002 roku przez organizację Europa Nostra. Jednocześnie od 2018 roku prof. Purchla pełni funkcję wiceprezesa tej organizacji.
więcej o Prof. Jacek Purchla nowym przewodniczącym jury Nagrody Europa Nostra