Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nowi profesorowie belwederscy w Uniwersytecie Jagiellońskim
nominacje i promocje

Nowi profesorowie belwederscy w Uniwersytecie Jagiellońskim

09.11.2023
Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie kilkudziesięciu nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki. W tym gronie znalazło się czworo przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Reprezentują oni nauki ścisłe i przyrodnicze oraz nauki medyczne i nauki o zdrowiu. Uroczystość odbyła się w środę 8 listopada w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Nowi profesorowie belwederscy w Uniwersytecie Jagiellońskim
W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą Ignacego Łukasiewicza

08.11.2023
8 listopada na ścianie Collegium Kołłątaja przy ul. św. Anny 6 uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą wybitnego polskiego farmaceutę i przedsiębiorcę, wynalazcę lampy naftowej Ignacego Łukasiewicza, który studiował pod tym adresem w połowie XIX wieku. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz dziekani wydziałów Chemii, Farmaceutycznego oraz Geografii i Geologii.
więcej o W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą Ignacego Łukasiewicza
Współpraca Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego z Uniwersytetem Rolniczym

08.11.2023
Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ oraz rektor Uniwersytetu Rolniczego dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK podpisali list intencyjny o współpracy. W ramach prowadzonych działalności obie jednostki będą dążyć do współdziałania w zakresie szkoleń z chirurgii endoskopowej z wykorzystaniem medycyny robotycznej na modelach zwierzęcych.
więcej o Współpraca Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego z Uniwersytetem Rolniczym
Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego nagrodzeni przez PAN

03.11.2023
Dr hab. Patrycja Pałka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została tegoroczną laureatką Nagrody Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk za książkę "Reklama handlowa w dawnym Krakowie. Praktyki komunikacyjne". Druga nagroda przypadła zespołowi opracowującemu pierwszy w pełni elektroniczny słownik języka polskiego, czyli Wielki słownik języka polskiego PAN.
więcej o Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego nagrodzeni przez PAN
<span lang="la">Collegium Maius</span>: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy

Collegium Maius: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy

03.11.2023
Od 31 października do 5 listopada w sali im. Michała Bobrzyńskiego w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywają się specjalistyczne szkolenia i warsztaty z zakresu digitalizacji zabytków archeologicznych, które prowadzą badacze amerykańscy z CyArk - znanej organizacji non-profit z Kalifornii, jednej z wiodących na świecie, jeśli chodzi o digitalizację zabytków dziedzictwa kulturowego, w tym także tych znajdujących się pod patronatem UNESCO.
więcej o Collegium Maius: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy