Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie
osiągnięcie

Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

24.07.2023
Projekt "Braining", którego autorkami są dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ oraz dr Klaudia Lustyk z Katedry Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego UJ CM otrzyma 250 tys. euro wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Cooperation Partnership.
więcej o Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie
Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura
osiągnięcie

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

24.07.2023
Na opublikowanej przez Narodowe Centrum Nauki trzeciej liście zwycięzców 7. edycji konkursu Miniatura znalazło się pięcioro naukowców z UJ. Laureatom konkursu oferowane jest finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł, które przeznaczone jest na realizację pojedynczych działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe, staże naukowe oraz wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura
Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"
nagrody i wyróżnienia

Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"

24.07.2023
Naukowiec z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał prestiżową nagrodę "2023 Eastern Star Award" przyznawaną przez Europejską Federację Towarzystw Immunologicznych (European Federation of Immunological Sociaties, EFIS). Nagroda ta będzie wsparciem projektu prowadzonego przez dr. Wilka w ramach grantu Polonez Bis zatytułowanego "Regulacja szlaku przekazu sygnału SLPI-IL-17 podczas infekcji dróg oddechowych i po szczepieniu".
więcej o Dr inż. Mieszko Wilk z prestiżową nagrodą "2023 Eastern Star Award"
Międzynarodowe czasopismo opisuje badania fizyków z UJ

19.07.2023
W prestiżowym czasopiśmie "Physical Review X" ukazał się przełomowy artykuł prezentujący nowatorską metodę poszukiwania aksjonów i cząstek aksjonopodobnych przy użyciu akceleratorów cząstek. W badaniach uczestniczyli pracownicy naukowi Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Międzynarodowe czasopismo opisuje badania fizyków z UJ
Kolejni przedstawiciele społeczności UJ w <span lang="la">Academia Europaea</span>

Kolejni przedstawiciele społeczności UJ w Academia Europaea

18.07.2023
Prof. Wojciech Czakon z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ i prof. Marek Sanak z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostali członkami Academia Europaea. Ta prestiżowa organizacja skupia ponad 5 tys. uczonych z różnych dziedzin.
więcej o Kolejni przedstawiciele społeczności UJ w Academia Europaea