Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Grant <span lang="en">Horizon Europe</span> dla Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

Grant Horizon Europe dla Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

28.07.2023
W ramach współpracy w międzynarodowym konsorcjum Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju otrzymało grant Horizon Europe (HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-06). Projekt "European Hub for Contemporary China" (EuroHub4Sino) otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 2,5 miliona euro i będzie realizowany przez 8 partnerów z 6 europejskich krajów.
więcej o Grant Horizon Europe dla Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju
W sercu Ogrodu Botanicznego UJ ponownie stanie oranżeria wiktoriańska

27.07.2023
12 miesięcy powinna potrwać odbudowa historycznej szklarni z czasów wiktoriańskich, która przez ponad 80 lat istniała w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kopernika w Krakowie. Wewnątrz nowoczesnego obiektu będzie odtworzona kolekcja roślin z Ameryki Środkowej i Południowej. Przestrzeń zostanie wykorzystana do celów edukacyjnych. Odbywać tu będą także konferencje oraz wydarzenia kulturalne.
więcej o W sercu Ogrodu Botanicznego UJ ponownie stanie oranżeria wiktoriańska
Ponad 3 miliony złotych na polsko-szwajcarski projekt badawczy

27.07.2023
Prof. Ewa Stępień z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, wspólnie ze szwajcarskim zespołem pod przewodnictwem prof. Kuangyu Shi z Uniwersytetu Technicznego w Monachium, przeprowadzi wieloaspektowe badania dotyczące obrazowania PET o wysokiej przepustowości z wykorzystaniem sygnałów wielofotonowych na PET o długim osiowym polu widzenia przy użyciu sztucznej inteligencji wspomaganej fizyką.
więcej o Ponad 3 miliony złotych na polsko-szwajcarski projekt badawczy
Polskie Towarzystwo Fizyczne nagrodziło dr. Krzysztofa Giergiela
nagrody

Polskie Towarzystwo Fizyczne nagrodziło dr. Krzysztofa Giergiela

25.07.2023
Naukowiec, który w 2022 roku obronił doktorat na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego został uhonorowany przez PTF Nagrodą im. Zygmunta Florentego Wróblewskiego. Przyznano ją za pracę doktorską pt. "Time Crystal Phenomena" przygotowaną pod opieką prof. Krzysztofa Sachy.
więcej o Polskie Towarzystwo Fizyczne nagrodziło dr. Krzysztofa Giergiela
Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie
osiągnięcie

Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

24.07.2023
Projekt "Braining", którego autorkami są dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ oraz dr Klaudia Lustyk z Katedry Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego UJ CM otrzyma 250 tys. euro wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Cooperation Partnership.
więcej o Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie