Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Robert Szuchta i Agnieszka Cahn odebrali Nagrodę im. ks. Stanisława Musiała

01.03.2024
W piątek 1 marca na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie laureaci Nagrody im. ks. Stanisława Musiała odebrali pamiątkowe menory i dyplomy honorowe. Za twórczość nagrodzony został Robert Szuchta, autor fundamentalnej i mającej charakter popularyzatorski pracy "1000 lat historii Żydów polskich. Podróż przez wieki", a za działalność społeczną mieszkająca w Cambridge Agnieszka Cahn, badaczka historii myślenickich Żydów.
więcej o Robert Szuchta i Agnieszka Cahn odebrali Nagrodę im. ks. Stanisława Musiała
Zawarto trójstronną umowę ramową na rzecz popularyzacji nauki

01.03.2024
29 lutego 2024 roku w Pałacu Potockich w Krakowie podpisano umowę ramową o współpracy między Krakowskim Biurem Festiwalowym, Wydziałem Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Badań Mózgu - interdyscyplinarną, międzywydziałową jednostką UJ. Instytucje zadeklarowały chęć wspólnych działań, w tym przede wszystkim wymiany doświadczeń i skutecznej prezentacji wyników badań szerokiemu gronu odbiorców.
więcej o Zawarto trójstronną umowę ramową na rzecz popularyzacji nauki
<span lang='en'>GlycoSHIELD</span>, czyli rewolucyjne podejście do szybkiej wizualizacji białek i cukrów

01.03.2024
Dr Mateusz Sikora z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracował rewolucyjne podejście do szybkiej wizualizacji białek i cukrów. To efekt algorytmu GlycoSHIELD opracowanego dzięki polsko-niemieckiej współpracy naukowej w Centrum Dioscuri Maxa Plancka, powstałym w 2023 roku w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. W badaniach dr. Sikory udział brały również paryski Inserm i tajwańska Academia Sinica.
więcej o GlycoSHIELD, czyli rewolucyjne podejście do szybkiej wizualizacji białek i cukrów
Kolejne granty z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

29.02.2024
Pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki UJ oraz Biblioteki Jagiellońskiej zostali laureatami Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w module "Dziedzictwo narodowe". Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na opracowanie "Przewodnika po bibliotekach Bibliografii Estreichera", stworzenie kompendium wiedzy o Oficynie Poetów i Malarzy i badania nad księgozbiorem Uniwersytetu Krakowskiego przekaże ponad 1,8 mln złotych.
więcej o Kolejne granty z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Wizyta ambasador Filipin na UJ

29.02.2024
27 lutego w Collegium Novum odbyło się spotkanie ambasador Republiki Filipin Leah M. Basinang-Ruiz z rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jackiem Popielem. W spotkaniu wzięły udział również attaché ds. kultury ambasady Filipin Chloe O. Silverio oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Wizyta ambasador Filipin na UJ