Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]

Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]

12.04.2022
12 kwietnia w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji odnowienia po 50 latach doktoratu prof. Antoniego Jackowskiego. Bohater dzisiejszej uroczystości jest znamienitym geografem, współtwórcą powojennej krakowskiej i polskiej szkoły geografii turyzmu, twórcą szkoły naukowej w zakresie geografii religii oraz badaczem historii polskiej geografii.
więcej o Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]
Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym

Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym

29.03.2022
29 marca, w drugą rocznicę śmierci, w Panteonie Narodowym złożono prochy Krzysztofa Pendereckiego. Wybitnego kompozytora żegnali przedstawiciele władz RP - prezydent Andrzej Duda, były prezydent Aleksander Kwaśniewski, wicepremier Piotr Gliński, a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym
Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja

Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja

25.03.2022
25 marca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ, zwołane z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu wybitnego językoznawcy i polonisty - profesora Bogusława Dunaja.
więcej o Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja
Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

22.03.2022
We wtorek 22 marca w Librarii Collegium Maius odbyła się uroczystość, podczas której medal "Plus ratio quam vis" otrzymał prof. Julian Dybiec - znamienity historyk i znawca dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom szczególnie zasłużonym za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy naszej uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca
Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

21.03.2022
- Społeczność UJ pamięta o swojej historii, zarówno o wydarzeniach smutnych, jak i pomyślnych. Dzisiaj powracamy pamięcią do wydarzenia radosnego – pierwszej po zakończeniu drugiej wojny światowej inauguracji roku akademickiego na UJ. Ta data jest symbolem niezłomności uniwersytetu w trudnych czasach – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas uroczystego składania kwiatów pod tablicą pamiątkową w gmachu Collegium Novum UJ.
więcej o Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ