Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie NZS

W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie NZS

10.11.2021
W środę 10 listopada w Collegium Broscianum przy ul. Grodzkiej 52 odsłonięto tablicę upamiętniającą wiec założycielski Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Krakowie w 40. rocznicę jego powstania. W uroczystości wzięli udział m.in. rektor UJ prof. Jacek Popiel, zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider oraz prezes Zarządu Stowarzyszenia NZS 1980 i pomysłodawca upamiętnienia wydarzeń z 22 września 1980 roku Adam Kalita.
więcej o W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie NZS
Akademicki Dzień Pamięci. 82. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom

Akademicki Dzień Pamięci. 82. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom

05.11.2021
Dzień 6 listopada obchodzony jest przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, który łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej przeciwko krakowskim uczonym, znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. 82. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom
Profesor Wojciech Żurek doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Wojciech Żurek doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.10.2021
25 października do grona doktorów honorowych Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączył profesor Wojciech Żurek. Wybitny specjalista w dziedzinie fizyki kwantowej uhonorowany został najwyższą godnością przyznawaną przez uniwersytet podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni, które odbyło się w auli Collegium Novum UJ. Profesor Wojciech Żurek pracuje w Los Alamos National Laboratory (USA). Specjalizuje się w fizyce teoretycznej.
więcej o Profesor Wojciech Żurek doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ

Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ

15.10.2021
15 października 2021 r. doktorat honoris causa najstarszej polskiej uczelni nadano prof. Reinerowi Schmidtowi, wybitnemu niemieckiemu specjaliście w dziedzinie prawa publicznego, prawa gospodarczego i prawa ochrony środowiska, byłemu profesorowi wizytującemu UJ, współinicjatorowi i organizatorowi współpracy naukowej pomiędzy wydziałami prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu w Augsburgu.
więcej o Prof. Reiner Schmidt doktorem honoris causa UJ
Odznaczenia dla pracowników UJ z okazji święta edukacji [ZDJĘCIA]

Odznaczenia dla pracowników UJ z okazji święta edukacji [ZDJĘCIA]

14.10.2021
W czwartek zwołane zostało uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. W tym roku odznaczenia państwowe przyznano niemal 300 pracownikom najstarszej polskiej uczelni. Gratulacje, życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów w twórczej pracy naukowej, badawczej, dydaktycznej oraz organizacyjnej złożył im rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Odznaczenia dla pracowników UJ z okazji święta edukacji [ZDJĘCIA]