Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Olga Tokarczuk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Olga Tokarczuk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

07.10.2021
Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, autorka przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków książek, które doczekały się międzynarodowego uznania w postaci wielu nagród, m. in. takich jak Międzynarodowa Nagroda Bookera za powieść „Bieguni”, Nagroda im. Jana Michalskiego za „Księgi Jakubowe”, ponadto dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” za wymienione dzieła, pisarka dwukrotnie nominowana do amerykańskiej National Book Award, została 7 października uhonorowana tytułem doktora honoris causa najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Olga Tokarczuk doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

01.10.2021
W najstarszej polskiej uczelni rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Zgodnie z założeniem większość zajęć ma się odbywać stacjonarnie, a zdalnie prowadzone będą przede wszystkim bardzo oblegane wykłady. Zatem już za kilka dni tysiące studentów i studentek rozpocznie naukę na 16 wydziałach uniwersytetu. Wielu z nich przekroczy progi szkoły wyższej po raz pierwszy w życiu. To właśnie ich reprezentacja złożyła ślubowanie 1 października podczas uroczystej inauguracji 658. roku akademickiego, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę
uroczystość rada uczelni

Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę

29.09.2021
29 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia Absolwentów UJ w Collegium Novum, połączone z podpisaniem porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem a Uniwersytetem Jagiellońskim o współpracy mającej na celu prowadzenie wspólnych działań w ramach projektu „Alumni UJ”.
więcej o Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę
Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

22.06.2021
22 czerwca Uniwersytet Jagielloński nadał tytuł doktora honoris causa – najwyższą godność przyznawaną przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym profesorowi Markowi Krawczykowi. Zaszczytny tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

18.06.2021
18 czerwca w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste wręczenie pani prof. dr hab. Renacie Madydzie-Legutko dedykowanego jej tomu renomowanego czasopisma "Acta Archaeologica Carpathica".
więcej o Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko