Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

02.12.2019
2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2019
Dzień 6 listopada, obchodzony od pięciu lat wspólnie przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau
W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]

W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]

29.10.2019
Pamiętam, jak wiele osób pytało mnie, czy ta inwestycja ma sens. Dziś w Uniwersytecie Jagiellońskim uruchamiamy szpital godny XXI wieku. To ogromny powód do dumy - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas otwarcia największego i najnowocześniejszego kompleksu medycznego w Polsce, a także jednego z najbardziej innowacyjnych w Europie. Za niespełna miesiąc trafią tu pierwsi pacjenci.
więcej o W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]
Instytut Kardiologii UJ Collegium Medicum świętuje 40. rocznicę działalności

Instytut Kardiologii UJ Collegium Medicum świętuje 40. rocznicę działalności

28.10.2019
- Nie od razu Kraków zbudowano. Piastowie budowali go przez około 300 lat, Jagiellonowie przez kolejne 200, a znana dziś powszechnie w Polsce i na świecie krakowska kardiologia, zbudowała swój prestiż ledwie w kilkadziesiąt lat – powiedział kiedyś wybitny kardiochirurg i wieloletni dyrektor Instytutu Kardiologii UJ prof. Antoni Dziatkowiak.
więcej o Instytut Kardiologii UJ Collegium Medicum świętuje 40. rocznicę działalności
Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ

Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ

23.10.2019
23 października, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył prof. Jacek Dubiel - wieloletni pracownik naukowy Akademii Medycznej w Krakowie (od 1993 roku Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - UJ CM), jeden z ojców założycieli współczesnej kardiologii w Polsce i uznany ekspert w skali międzynarodowej. Ten wybitny uczony jest 18. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ