Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

19.10.2019
- 100 lat temu dokładnie w tym miejscu stał rektor UJ profesor Stanisław Estreicher i witał profesorów, studentów oraz Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego - mówił prof. Wojciech Nowak, rektor UJ, witając na stopniach Collegium Novum uczestników uroczystego pochodu, w którym szli m.in. profesorowie studenci, władze i przyjaciele Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
więcej o 100 lat AGH! Uniwersytet Jagielloński gratuluje jubileuszu Akademii Górniczo-Hutniczej
Święto Edukacji Narodowej na UJ

Święto Edukacji Narodowej na UJ

14.10.2019
W rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołanej uchwałą Sejmu 14 października 1773 roku, dzień tej obchodzony jest w Polsce jako Święto Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej na UJ
relacja uroczystość sport

11.10.2019
11 października, w przeddzień setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się dwudniowa konferencja zatytułowana „Olimpizm Polski”. Spotkaniu towarzyszyło wręczenie medali „Kalos Kagathos”, przyznawanych wybitnych polskim sportowcom, którzy zdobyli uznanie, dokonując szczególnych osiągnięć także poza sportem.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki

07.10.2019
7 października w auli w Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Studentów-seniorów najstarszej polskiej uczelni powitali rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Piłat.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki
Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]

Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]

03.10.2019
"Fenomen prawa administracyjnego" to tytuł księgi jubileuszowej dedykowanej prof. Janowi Zimmermannowi, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Wydziału Prawa i Administracji UJ i sędziemu Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku. Monografię przygotowali jego współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się 3 października w Collegium Maius.
więcej o Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]