Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Profesor Henryk Siewierski uhonorowany medalem "Merentibus"
uroczystość

Profesor Henryk Siewierski uhonorowany medalem "Merentibus"

13.07.2023
Wybitny komparatysta, historyk i teoretyk literatury oraz tłumacz odebrał odznaczenie 12 lipca podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ, które odbyło się w auli Collegium Novum. Uroczystość odbyła się w pierwszym dniu odbywającego się w murach naszej uczelni VIII Światowego Kongresu Polonistów.
więcej o Profesor Henryk Siewierski uhonorowany medalem "Merentibus"
Odnowienie po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Krzysztofa Królasa

Odnowienie po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Krzysztofa Królasa

26.06.2023
W 1973 roku Krzysztof Królas obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim pracę doktorską, zatytułowaną "Wewnętrzne pole magnetyczne działające na jądra atomów domieszkowych w metalach ferromagnetycznych". Po 50 latach od tego wydarzenia, 26 czerwca w auli Collegium Maius odbyło się posiedzenie Senatu UJ, podczas którego uroczyście odnowiono doktorat tego wybitnego fizyka. Zaszczytu tego może dostąpić doktor UJ, który wyróżnił się w pracy dla Uniwersytetu lub społeczeństwa.
więcej o Odnowienie po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Krzysztofa Królasa
Jubileusz profesora Władysława Stróżewskiego

Jubileusz profesora Władysława Stróżewskiego

20.06.2023
Wybitny filozof, poruszający się w swojej pracy badawczej w obszarach ontologii, filozofii wartości, estetyki, filozofii człowieka i historii filozofii, doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Akademii Muzycznej w Katowicach oraz laureat Lauru Jagiellońskiego obchodzi 90. urodziny. Tej rocznicy poświęcona była uroczystość, która 19 czerwca odbyła się w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Jubileusz profesora Władysława Stróżewskiego
20 lat działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU

20 lat działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU

16.06.2023
15 czerwca w auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się uroczyste obchody 20-lecia działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, firm i instytucji współpracujących z uczelnią, naukowców pracujących w UJ oraz duże grono obecnych i byłych pracowników CITTRU.
więcej o 20 lat działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU
Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ

Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ

07.06.2023
W środę 7 czerwca na Kampusie 600-lecia Odrodzenia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby przedstawiającej Mikołaja Kopernika jako studenta Akademii Krakowskiej. Jej autorem jest wybitny rzeźbiarz, profesor ASP w Krakowie Karol Badyna, twórca wielu monumentów, który swoje dzieło postanowił ofiarować najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ