Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Wysokie odznaczenia państwowe dla badaczy Instytutu Archeologii

Wysokie odznaczenia państwowe dla badaczy Instytutu Archeologii

09.02.2022
Postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy pracownicy Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) otrzymali wysokie odznaczenia państwowe. Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski a dr Łukasz Miszk - Złoty Krzyż Zasługi. Badaczy uhonorowano za sukcesy w rozwijaniu polsko-cypryjskiej współpracy naukowej w dziedzinie archeologii i za pozytywne kreowanie wizerunku Polski w świecie.
więcej o Wysokie odznaczenia państwowe dla badaczy Instytutu Archeologii
Granty na przekład i wydanie wielkich osiągnięć polskiej humanistyki

Granty na przekład i wydanie wielkich osiągnięć polskiej humanistyki

27.01.2022
Przekład na język francuski i wydanie monografii poświęconej obecności polskiej muzyki w międzywojennym Paryżu, translacja i publikacja anglojęzyczna tomu o osobowości artystycznej Tadeusza Kantora oraz ogłoszenie drukiem w zagranicznych wydawnictwach książek "Romantyzm, czyli inter esse" i "Somatopoetyka - afekty - wyobrażenia. Literatura XX i XXI wieku" - to tematyka grantów, jakie zdobyły badaczki z UJ w konkursie NPRH.
więcej o Granty na przekład i wydanie wielkich osiągnięć polskiej humanistyki
Dr Małgorzata Benedyk-Machaczka laureatką konkursu SGS

Dr Małgorzata Benedyk-Machaczka laureatką konkursu SGS

13.01.2022
Opracowanie uniwersalnej sondy molekularnej dla białka PD-L1, która ułatwi diagnostykę różnych typów nowotworów to główny cel projektu dr Małgorzaty Benedyk-Machaczki z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ). Badania zostaną zrealizowane dzięki grantowi w ramach konkursu Small Grant Scheme (SGS) ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i realizowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
więcej o Dr Małgorzata Benedyk-Machaczka laureatką konkursu SGS
Kolejne granty ERC będą realizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim

Kolejne granty ERC będą realizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim

10.01.2022
Badacze z Wydziału Chemii UJ oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostali laureatami prestiżowego Starting Grant - Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) i znaleźli się w gronie 397 nagrodzonych naukowców. Listę tegorocznych zwycięzców przedstawiono w poniedziałek w samo południe.
więcej o Kolejne granty ERC będą realizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim
Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto

Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto

28.12.2021
Celem konkursu jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez partnerów z Polski i z Włoch. W oparciu o rekomendację polsko-włoskiej komisji wspólnej, dyrektorka Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej podjęła decyzję o finansowaniu 15 nowych projektów, które będą realizowane w latach 2022-2023.
więcej o Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto