Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

UJ najaktywniejszym polskim wnioskodawcą do Europejskiego Urzędu Patentowego

UJ najaktywniejszym polskim wnioskodawcą do Europejskiego Urzędu Patentowego

16.03.2021
Według opublikowanego dziś przez Europejski Urząd Patentowy indeksu patentowego (EPO Patent Index 2020), pomimo pandemii liczba zgłoszeń patentowych złożonych przez polskie przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe i instytuty badawcze w 2020 r. wzrosła o 4,3%, wynosząc ogółem 483. Czterech z pięciu największych polskich wnioskodawców to uczelnie wyższe.
więcej o UJ najaktywniejszym polskim wnioskodawcą do Europejskiego Urzędu Patentowego
PNAS publikuje wyniki badań zespołu prof. Grażyny Ptak z MCB UJ

PNAS publikuje wyniki badań zespołu prof. Grażyny Ptak z MCB UJ

08.03.2021
W komórkach jajowych ssaków obecne są duże ilości tzw. kropel lipidowych magazynujących energię. Dotąd nie było wiadomo, po co one są. Zespół kierowany przez badaczkę z UJ dowodzi w publikacji w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America (PNAS), że krople te są niezbędne w diapauzie - okresie, kiedy zarodek czeka na czas dogodny do implantacji.
więcej o PNAS publikuje wyniki badań zespołu prof. Grażyny Ptak z MCB UJ
Ponad 25 mln zł dla badaczy UJ w konkursach Maestro i Sonata Bis

Ponad 25 mln zł dla badaczy UJ w konkursach Maestro i Sonata Bis

16.02.2021
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki 12. edycji konkursu Maestro oraz 10. edycji konkursu Sonata Bis. Przyznane granty umożliwią 12 badaczom Uniwersytetu Jagiellońskiego realizację pionierskich badań podstawowych oraz utworzenie nowych zespołów badawczych.
więcej o Ponad 25 mln zł dla badaczy UJ w konkursach Maestro i Sonata Bis
Projekt Instytutu Kultury UJ laureatem konkursu w programie Erasmus+

Projekt Instytutu Kultury UJ laureatem konkursu w programie Erasmus+

12.02.2021
Projekt realizowany przez konsorcjum dwóch ośrodków akademickich z Polski, a także z Grecji i Malty, którego liderem jest zespół z Instytutu Kultury UJ, otrzymał 212 187 euro dofinansowania w ramach programu Erasmus+. Przedsięwzięcie ma na celu rozwój kadr naukowo-dydaktycznych, oferty kształcenia dla artystów oraz menadżerów kultury i mediów w zakresie nowych technologii immersyjnych.
więcej o Projekt Instytutu Kultury UJ laureatem konkursu w programie Erasmus+
Naukowcy z Zakładu Biofizyki Molekularnej UJ publikują w "Chemical Reviews"
osiągnięcie

Naukowcy z Zakładu Biofizyki Molekularnej UJ publikują w "Chemical Reviews"

25.01.2021
W prestiżowym amerykańskim czasopiśmie "Chemical Reviews" ukazał się artykuł, którego autorami są pracownicy Zakładu Biofizyki Molekularnej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ - dr hab. Marcin Sarewicz, doktorzy Sebastian Pintscher, Rafał Pietras, Arkadiusz Borek i Łukasz Bujnowicz oraz prof. Artur Osyczka.
więcej o Naukowcy z Zakładu Biofizyki Molekularnej UJ publikują w "Chemical Reviews"