Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"
osiągnięcie

Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"

20.10.2020
Już po raz dwudziesty przyznane zostały Nagrody Naukowe "Polityki", którymi honorowani są młodzi naukowcy wyróżniający się wartościowym wzorem kariery budowanej na przekór popkulturowym trendom. Wśród pięciorga laureatów znaleźli się naukowcy z UJ - dr Katarzyna Jaśko i dr Krzysztof Szade. Nagrodę finałowa otrzymał dr Aleksander Grabiec. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, nauki o życiu, ścisłe i techniczne.
więcej o Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"
Badaczka z UJ CM kolejną laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Badaczka z UJ CM kolejną laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

09.10.2020
Dr Veronika Aleksandrovych z Katedry Patofizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii "Naukowiec przyszłości".
więcej o Badaczka z UJ CM kolejną laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020
Lek. Agata Kłosowicz zrealizuje projekt w Harvard Medical School

Lek. Agata Kłosowicz zrealizuje projekt w Harvard Medical School

08.10.2020
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugą edycję Programu im. prof. Franciszka Walczaka, w ramach którego polscy naukowcy i lekarze wyjadą na staże do najlepszych ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wśród siedemnastu laureatów konkursu znalazła się Agata Kłosowicz z Kliniki i Katedry Dermatologii UJ Collegium Medicum.
więcej o Lek. Agata Kłosowicz zrealizuje projekt w Harvard Medical School
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla <br/>dr. Przemysława Grudnika

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla
dr. Przemysława Grudnika

06.10.2020
Dr Przemysław Grudnik z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości. Kapituła konkursu nagrodziła jego badania nad molekularnymi mechanizmami kontrolującymi proces syntezy białek oraz nad strukturami enzymów zaangażowanych w procesy nowotworowe.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla
dr. Przemysława Grudnika
Małe granty NCN dla kilkunastu młodych naukowców z UJ

Małe granty NCN dla kilkunastu młodych naukowców z UJ

02.10.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 2. listę rankingową konkursu Miniatura 4. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 3 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 11 kolejnych.
więcej o Małe granty NCN dla kilkunastu młodych naukowców z UJ