Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ

Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ

16.05.2023
Siedmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej programu stypendialnego START, którego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. W obecnej edycji konkursu jego laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł., które mogą przeznaczyć na dowolny cel.
więcej o Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ
Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7

Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7

15.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało pierwszą listę rankingową konkursu Miniatura 7, którego celem jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. Wsparcie o łącznej wartości ponad 112 tys. zł otrzymają naukowcy z UJ, którzy prowadzą badania wstępne i pilotażowe.
więcej o Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7
Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

04.05.2023
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki 3. edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje". Do finansowania rekomendowano 3 innowacyjne projekty, które będą realizowane przez żaków Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
więcej o Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
Ponad 20 milionów złotych na badania kliniczne w UJ CM

Ponad 20 milionów złotych na badania kliniczne w UJ CM

21.04.2023
Dr hab. Elżbieta Łuczyńska, prof. UJ z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz prof. Wojciech Szczeklik z Wydziału Lekarskiego UJ CM zdobyli granty w konkursie na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych organizowanym przez Agencję Badań Medycznych. Ich zespoły przeprowadzą badania kliniczne, w których uczestniczyć będzie ponad 1600 pacjentów.
więcej o Ponad 20 milionów złotych na badania kliniczne w UJ CM
Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA

17.04.2023
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2023-24. W gronie laureatów znalazło się kilkunastu studentów najstarszej polskiej uczelni. Nagrodami w konkursie są roczne staże w renomowanych ośrodkach badawczych w Austin, Charlottesville, Chicago i Oklahoma City.
więcej o Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA