Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

Siedemnasta Majówka Uniwersytecka za nami

19.05.2018
Tradycją jest, że z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, które obchodzone jest 12 maja, poza złożeniem kwiatów na grobach fundatorów uczelni w Katedrze Wawelskiej i uroczystym posiedzeniem Senatu UJ, w okolicy tej daty odbywa się również Majówka. W tym roku zorganizowano ją 19 maja.
więcej o Siedemnasta Majówka Uniwersytecka za nami

Festiwal Nauki i Sztuki - dobra zabawa z nauką w tle

17.05.2018
Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie kierowane nie do osób, dla których nauka jest ich naturalnym środowiskiem i codziennością, ale przede wszystkim do młodych ludzi, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć świat, także tych najmłodszych. Na płycie Rynku Głównego stoi około 40 namiotów wystawienniczych krakowskich uczelni akademickich i instytutów badawczych, w tym również stoiska Uniwersytetu Jagiellońskiego. Impreza rozpoczęła się 17 maja br. i potrwa 2 dni.
więcej o Festiwal Nauki i Sztuki - dobra zabawa z nauką w tle
kultura mobilna

Dzień Otwarty na Kampusie UJ

12.05.2018
W sobotę odbyły się obchody szczególnej odsłony Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zorganizowany w 654. rocznicę założenia UJ przez króla Kazimierza Wielkiego Dzień Otwarty na Kampusie to zwieńczenie trwającej niemal ćwierćwiecze pracy nad ukończeniem projektu budowlanego mającego umożliwić krakowskim studentom zdobywanie wiedzy na najwyższym światowym poziomie.
więcej o Dzień Otwarty na Kampusie UJ

654. rocznica założenia uczelni w Krakowie. Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.05.2018
Przywilej fundacyjny powołujący w Krakowie do życia pierwszy polski uniwersytet - studium generale, wystawił 12 maja 1364 król Kazimierz Wielki. W ten sposób rozpoczęła się historia szkolnictwa wyższego w Polsce oraz najstarszej uczelni na naszych ziemiach. Dzisiaj ta data obchodzona jest przez społeczność akademicką UJ jako Święto Uniwersytetu.
więcej o 654. rocznica założenia uczelni w Krakowie. Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Na Rynku Głównym narysowano rekordowy układ pierwiastków

10.05.2018
Na 4,5 tys. metrów kwadratowych płyty Rynku Głównego w Krakowie powstał największy w Polsce układ okresowy pierwiastków chemicznych. Nietypową akcję zorganizowali studenci Wydziału Chemii UJ. Pierwszy pierwiastek, nieprzypadkowo o symbolu Au, namalowały władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, bo jak podkreślał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, najstarsza polska uczelnia jest "złota".
więcej o Na Rynku Głównym narysowano rekordowy układ pierwiastków