Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

uroczystość mobilna

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
więcej o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

W centrum Krakowa kupisz niepowtarzalne gadżety UJ

15.01.2018
W poniedziałek przy ulicy Floriańskiej 49 został otwarty oficjalny punkt z gadżetami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt Działu Promocji UJ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni oraz turystów, którzy chcieli mieć możliwość zakupu uniwersyteckich pamiątek.
więcej o W centrum Krakowa kupisz niepowtarzalne gadżety UJ

Studenci UJ malują Kraków. Zbierają pieniądze na historyczny mural

12.01.2018
Dzięki inicjatywie grupy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków wzbogaci się o nowy mural. Malunek upamiętni historię Liberatora - samolotu bombowego, który rozbił się na Zabłociu nocą z 16 na 17 sierpnia 1944 roku. Dzieło powstanie przy ulicy Dąbrowskiego na ścianie gminnego budynku administrowanego przez Zarząd Budynków Komunalnych i na stałe wpisze się w mapę miasta. Ich akcję można wesprzeć finansowo do 13 lutego.
więcej o Studenci UJ malują Kraków. Zbierają pieniądze na historyczny mural

Szpital Uniwersytecki kolejny raz otrzymał sprzęt od WOŚP

09.01.2018
Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego otrzymał sprzęt ufundowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sterowane elektronicznie łóżka, aparaty EKG oraz inhalatory ułatwią leczenie pacjentów w podeszłym wieku.
więcej o Szpital Uniwersytecki kolejny raz otrzymał sprzęt od WOŚP

Poznaliśmy pierwszych laureatów Funduszu Stypendialnego Ad Polonos

08.01.2018
Studenci z Białorusi, Rosji i Ukrainy odebrali w poniedziałek w Collegium Maius dyplomy Funduszu Stypendialnego Ad Polonos. Jego pomysłodawczynią i fundatorką jest prof. Urszula Marta Doleżal, która w swej hojności i poświęceniu sprawom zesłańców polskich zdecydowała o udzieleniu studentom i doktorantom Uniwersytetu Jagiellońskiego wsparcia finansowego w postaci stypendiów za dobre wyniki w nauce.
więcej o Poznaliśmy pierwszych laureatów Funduszu Stypendialnego Ad Polonos