Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

14.09.2017
Dwa uniwersyteckie projekty: „BioGeoStaże: Wysokiej jakości staże zawodowe dla studentek i studentów kierunków biologicznych i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego” i „Praxis II. Program staży dla studentów Wydziału Historycznego” zostały docenione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodzone projekty pozwolą zrealizować staże dla studentów UJ, które ułatwią im rozpoczęcie aktywności zawodowej.
więcej o Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
osiągnięcie mobilna

NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

12.09.2017
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło ósmą edycję konkursu w ramach programu Lider, którego celem jest aktywizacja środowiska młodych naukowców i wspieranie ich rozwoju. Za otrzymane finansowanie laureaci będą mogli realizować swoje innowacyjne projekty i zarządzać własnym zespołem badawczym.
więcej o NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

Budynek Wydziału Chemii UJ już gotowy [ZDJĘCIA]

08.09.2017
Zakończyła się budowa nowej siedziby Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na kilkudziesięciu tysiącach metrów kwadratowych powstały nowoczesne sale dydaktyczne i laboratoria. Była to jednocześnie ostatnia inwestycja w ramach rządowego Programu Budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ.
więcej o Budynek Wydziału Chemii UJ już gotowy [ZDJĘCIA]

Uniwersyteccy archeolodzy prowadzą badania w Pafos [ZDJĘCIA]

07.09.2017
Dwa tygodnie trwa 7. kampania badawcza Paphos Agora Project Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badania wspiera finansowo polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także cypryjskie władze. Przed kilkoma dniami teren wykopalisk odwiedził prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który złożył również rewizytę Fedonasowi Fedonosowi, burmistrzowi Pafos.
więcej o Uniwersyteccy archeolodzy prowadzą badania w Pafos [ZDJĘCIA]

Studenci UJ współtwórcami parku kieszonkowego na krakowskim Zabłociu

04.09.2017
Na skwerze u zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego powstał ogród motyli. Utworzenie parku kieszonkowego nie byłoby możliwe bez zaangażowania kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w ramach projektu "Na rogu Dekerta", zorganizowali zbiórkę na platformie crowdfundingowej i zebrali ponad 23 tys. zł na zagospodarowanie skweru. Pozostałe fundusze zapewnił Zarząd Zieleni Miejskiej.
więcej o Studenci UJ współtwórcami parku kieszonkowego na krakowskim Zabłociu