Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Lista wiadomości

uroczystość

Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.06.2018
12 czerwca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał Tad Taube. To jeden z najbardziej znanych filantropów zaangażowanych w rozwój kultury żydowskiej w Polsce, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, akademickich studiów żydowskich w wielu miejscach świata, a także osoba niezwykle zasłużona dla rozwoju stosunków polsko-żydowskich i polsko-amerykańskich.
więcej o Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

85. urodziny prof. Władysława Stróżewskiego

08.06.2018
8 czerwca 1933 r. w Krotoszynie urodził się Władysław Stróżewski - późniejszy wybitny i wszechstronny filozof, znawca metafizyki, etyki, estetyki i zagadnień teoretycznych, od roku 1957 związany z Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o 85. urodziny prof. Władysława Stróżewskiego
uroczystość

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki

05.06.2018
4 czerwca 2018 r. w Auli Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego na Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku – jednostce pozawydziałowej, której celem jest upowszechnianie kształcenia ustawicznego wśród osób nieaktywnych zawodowo, które ukończyły 60. rok życia i deklarują chęć rozwoju intelektualnego.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki
uroczystość

Prof. Maria Kłańska uhonorowana austriackim odznaczeniem państwowym

04.06.2018
Prezydent Alexander Van der Bellen odznaczył prof. Marię Kłańską, wieloletnią kierowniczkę Zakładu Literatury Niemieckiej UJ, Austriackim Krzyżem Honorowym Nauki i Sztuki. Wysokie odznaczenie wręczył podczas uroczystości, która odbyła się 30 maja w Librarii Collegium Maius, ambasador Republiki Austrii w Polsce dr Werner Almhofer.
więcej o Prof. Maria Kłańska uhonorowana austriackim odznaczeniem państwowym
uroczystość

Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ

11.05.2018
Uniwersytet Jagielloński to połączenie dumy z tradycji najstarszej uczelni w Polsce z rolą wiodącego ośrodka naukowego i dydaktycznego współczesnej Polski. Trudno o bardziej dobitny symbol tego stwierdzenia niż tegoroczne Święto UJ, które łączy obchody upamiętniające naszych wielkich fundatorów ze świętowaniem zakończenia budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, stanowiącego nowoczesną wizytówkę naszej uczelni.
więcej o Czas spełnionych marzeń. Na Wydziale Chemii rozpoczęło się tegoroczne Święto UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj