Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Lista wiadomości

uroczystość

Pierwsza taka wystawa na świecie

16.04.2018
„Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej” to nowa uniwersytecka wystawa, którą razem zorganizowały Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, Muzeum UJ i Polskie Towarzystwo Geograficzne. Jej wernisaż odbył się 16 kwietnia br. w Ogrodzie Profesorskim Collegium Maius.
więcej o Pierwsza taka wystawa na świecie
uroczystość mobilna

Doktorat honoris causa dla przyjaciela Polski i Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.04.2018
13 kwietnia br. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego profesorowi Jacques’owi Leroy z Uniwersytetu w Orleanie. Prof. Jacques Leroy jest wybitnym prawnikiem i nauczycielem akademickim, od wielu lat związanym z Wydziałem Prawa i Administracji UJ oraz krakowskim środowiskiem prawniczym.
więcej o Doktorat honoris causa dla przyjaciela Polski i Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość mobilna

Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii

27.03.2018
Niecodzienna uroczystość, absolutorium absolwentów kierunku weterynaria Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, odbyła się 27 marca br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia zakończył rocznik 2012-2018, pierwszy, który zaczął uczyć się na krakowskiej weterynarii.
więcej o Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii

73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

19.03.2018
19 marca 1945 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się pierwsza po zakończeniu okupacji hitlerowskiej inauguracja roku akademickiego. 73 lata później w tym samym miejscu złożono hołd wykładowcom, studentom i organizatorom tajnego nauczania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rocznica ta upamiętniona została także odsłonięciem tablicy pamiątkowej na drugim piętrze tegoż gmachu.
więcej o 73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

09.03.2018
Profesor Joseph Schatzker odebrał 9 marca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczony polskiego pochodzenia jest cieszącym się wielkim uznaniem na całym świecie ortopedą i traumatologiem. Poprzez swoją działalność został na trwałe doceniony i zapamiętany przez rodzime środowisko ortopedyczne jako promotor zarówno współczesnej wiedzy, jak i twórca podstawy pod późniejsze sukcesy na tym polu.
więcej o Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ