Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Lista wiadomości

NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ

17.11.2017
Narodowe Centrum Nauki już po raz trzynasty rozstrzygnęło swoje flagowe konkursy Opus i Preludium. Dofinansowanie w ramach obu konkursów przyznano 72 programom prowadzonym przez naukowców z UJ, którzy na realizację badań otrzymają prawie 35 mln złotych.
więcej o NCN przeznaczy prawie 35 mln zł na badania prowadzone przez naukowców z UJ

Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki

02.11.2017
Anna Grochowska została laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada. Jury uhonorowało doktorantkę Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego za monografię "Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą" poświęconą słynnemu Domowi Literatów. Nagroda, którą w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, jest przyznawana autorom krakowskim lub książkom o Krakowie.
więcej o Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki

Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.11.2017
W październiku Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe, służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano kilkunastu pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

31.10.2017
Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński, studenci kierunku Informatyka Analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Opiekunami naukowymi grupy byli prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz.
więcej o Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

23.10.2017
Anna Konturek-Cieśla otrzymała stypendium L’Oréal-UNESCO dla kobiet w nauce. Studentkę biotechnologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) uhonorowano za badania nad zrozumieniem mechanizmów odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności genetycznej zarówno w prawidłowych komórkach hematopoetycznych, jak i w czasie rozwoju ostrych białaczek szpikowych (AML) u dzieci.
więcej o Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal