Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

28.03.2024
Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu w wysokości ponad 1,3 mln zł, badaczka z Zakładu Biochemii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, wspólnie wspólnie z prof. Tobiasem Langenhanem z niemieckiego Uniwersytetu w Lipsku, przeprowadzi badania w obszarze komunikacji między komórkami w organizmie.
więcej o Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO
Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

28.03.2024
Adam Kozik zajął 3. miejsce w sesji ustnej "Farmacja i Nowe Technologie Biomedyczne" podczas XV Ogólnopolskiej Konferencji Postępy w Badaniach Biomedycznych, a Daniel Jankowski otrzymał stypendium ministra nauki na rok akademicki 2023/2024 za znaczące osiągnięcia naukowe oraz stypendium Fulbrighta.
więcej o Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM
Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

28.03.2024
W dniach od 22 do 24 marca w Lublinie rozegrano tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Rewelacyjny start odnotowała debiutująca w tym wydarzeniu Daria Nawój, która reprezentując barwy AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyła podwójne wicemistrzostwo kraju.
więcej o Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski
Ambasador Sri Lanki odwiedziła Uniwersytet Jagielloński

28.03.2024
26 marca w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościła ambasador Demokratyczno-Socjalistycznej Republiki Sri Lanki w Polsce Sriyanee Dhammika Kumari Semasinghe. W Collegium Novum podjęli ją rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Ambasador Sri Lanki odwiedziła Uniwersytet Jagielloński
Senatorowie pozytywnie zaopiniowali 2 kandydatów na rektora UJ

27.03.2024
27 marca odbyło się posiedzenie Senatu UJ, w trakcie którego opiniowane były osoby zgłoszone przez elektorów na kandydatów na Rektora UJ na kadencję 2024-2028. W obradach udział wzięły wszystkie osoby zgłoszone przez grupy elektorów do Uczelnianej Komisji Wyborczej: prof. Armen Edigarian, prof. Tomasz Grodzicki, prof. Piotr Jedynak i prof. Dorota Malec.
więcej o Senatorowie pozytywnie zaopiniowali 2 kandydatów na rektora UJ