Wkrótce
calendar
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Młodzi o Sporcie"

24.04.2024

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ ma zaszczyt już po raz 10. zaprosić na konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji jest przywództwo w sporcie, tym niemniej organizatorzy zachęcają do zgłaszania posterów i artykułów dotyczących także pozostałych wyzwań zarządzania w sporcie.
więcej o X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Młodzi o Sporcie"
calendar
Eksperci i laicy o sieciowym dyskursie zdrowotnym

24.04.2024

Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza na spotkanie poświęcone nowym praktykom związanym z rozwojem dyskursu sieciowego o tematyce zdrowotnej. Dyskusja będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami związanymi z różnymi aspektami sieciowej komunikacji zdrowotnej ze zwróceniem szczególnej uwagi na interakcjach laik-ekspert.
więcej o Eksperci i laicy o sieciowym dyskursie zdrowotnym
Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku

25.04.2024 - 27.04.2024

Koło Historyków Studentów UJ oraz Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UJ zapraszają do uczestnictwa w II Krakowskim Kongresie Historyków Studentów. Tytuł tego rocznej edycji brzmi "Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku". Samo wydarzenie będzie miało charakter naukowej konferencji międzynarodowej.
więcej o Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku
Neuronus 2024 <span lang="en">Neuroscience</span> Forum

25.04.2024 - 27.04.2024

Konferencja organizowana jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzi uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów - pełnej zapału nauki rozwijanej przez młode pokolenie i przestrzeni doświadczonych profesorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach.
więcej o Neuronus 2024 Neuroscience Forum
calendar
Międzynarodowa studencko-doktorancka konferencja naukowa "O NAS"

09.05.2024 - 10.05.2024

Koło Naukowe Komparatystów UJ ma przyjemność zaprosić na międzynarodową, studencko-doktorancką Konferencję Naukową "O NAS". Wydarzenie jest w zamierzeniu przestrzenią do rozmowy na temat konstruowania i unicestwiania wspólnot w literaturze / przez literaturę i roli komparatystyki w badaniu tych procesów. Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym.
więcej o Międzynarodowa studencko-doktorancka konferencja naukowa "O NAS"
calendar
XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych"

13.05.2024 - 14.05.2024

Głównym tematem konferencji pozostaje analiza rynku turystycznego w Polsce i za granicą. Dodatkowym celem będzie zgłębienie aspektów wykorzystania nowoczesnych technologii w sektorze turystycznym, ze szczególnym uwzględnieniem nowych możliwości po pandemii COVID-19. Podczas konferencji zostanie zorganizowana też hybrydowa sesja z cyklu międzynarodowych spotkań Tourism Cafe Lab, w kooperacji z Euro-Asia Tourism Study Association.
więcej o XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych"
calendar
Między mitem a rzeczywistością: blaski i mroki kultury rycerskiej

14.05.2024 - 15.05.2024

Koło Naukowe Literatury Dawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej tematyce rycerstwa, która odbędzie się w trybie hybrydowym. Spotkanie to ma na celu rozważenie różnorodnych aspektów rycerstwa, zarówno jako ideału społecznego czy funkcji społeczno-politycznej, jak i jako motywu tekstów kultury.
więcej o Między mitem a rzeczywistością: blaski i mroki kultury rycerskiej
calendar
<span lang="fr">Les politiques de l'avant-garde</span> [Polityki awangardy]

15.05.2024 - 16.05.2024

Koło Naukowe Romanistów UJ wraz z Katedrą Teatru i Dramatu UJ oraz Ośrodkiem Badań nad Awangardą UJ zapraszają wszystkich pracowników naukowych, studentów i doktorantów do udziału w konferencji naukowej "Les politiques de l'avant-garde [Polityki awangardy]. À l'occasion du trentième anniversaire de la mort d'Eugène Ionesco. [Z okazji trzydziestej rocznicy śmierci Eugène Ionesco]".
więcej o Les politiques de l'avant-garde [Polityki awangardy]
calendar
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zachód oczami Wschodu"

17.05.2024

Rada Samorządu Studentów Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim wraz z Kołem Naukowym MISH UJ oraz redakcją czasopisma "Artes" mają przyjemność zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej "Zachód oczami Wschodu", która odbędzie się stacjonarnie w Krakowie.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zachód oczami Wschodu"
Emigracja polska do Francji i Polacy we Francji w XIX i XX wieku

17.05.2024 - 18.05.2024

Sekcja Historii XIX wieku Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w I Sympozjum Naukowym Historyków XIX wieku "Emigracja polska do Francji i Polacy we Francji w XIX i XX wieku". Konferencja odbędzie się w historycznych murach Collegium Novum i Collegium Witkowskiego.
więcej o Emigracja polska do Francji i Polacy we Francji w XIX i XX wieku