23.04.2024
20 kwietnia rozegrano drugi rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski 2023/2024 we wspinaczce sportowej. Ponownie w rywalizacji studentek tryumfowała Daria Nawój z KU AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warto podkreślić, że aż czworo naszych zawodników awansowało do rundy finałowej.
więcej o Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski
Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

23.04.2024
Komisja Europejska ogłosiła wyniki konkursu Marie Skłodowska-Curie Doctoral Networks w ramach programu Horyzont Europa na projekty, których celem jest kompleksowe szkolenie początkujących naukowców bez stopnia doktora przez międzynarodowe i interdyscyplinarne zespoły naukowe, we współpracy z sektorem pozaakademickim. W czterech przypadkach doktoranci Uniwersytetu Jagiellońskiego wystąpią w roli partnerów w konsorcjach.
więcej o Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych
Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

23.04.2024
Redakcja "Forbes Women" postanowiła wyróżnić badaczki, ekspertki, aktywistki oraz przedstawicielki organizacji pozarządowych, które angażują się w działania na rzecz ochrony klimatu, przyczyniając się do ciągłego wzrostu świadomości ekologicznej w naszym kraju. W gronie 25 liderek zajmujących się tą tematyką znalazła się dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ z Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

22.04.2024
W ostatnich kilkunastu latach w Polsce znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi psychologiczne, w tym szczególnie z zakresu psychoterapii. Czy obecny sposób kształcenia psychologów, pozwala mieć pewność, że są oni przygotowani do pełnienia tej roli? Czy zdobywają najbardziej aktualną wiedzę naukową? Punktem wyjścia do dyskusji o sposobach kształcenia psycholożek i psychologów w Polsce jest raport przygotowany przez ekspertki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS. Warto podkreślić, że obie uczelnie prowadzą studia psychologiczne, które uzyskały najwyższą kategorię naukową (A+) w dyscyplinie psychologia.
więcej o Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS
Startuje rekrutacja na innowacyjne kierunki studiów podyplomowych

22.04.2024
Technologie przyszłości w zastosowaniu klinicznym, edukacja medyczna w erze cyfrowej oraz biofarmacja obliczeniowa to 3 nowe kierunki studiów podyplomowych, które pojawiły się w ofercie Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM (MCKP UJ CM). Ich otwarcie możliwe było dzięki finansowaniu w wysokości blisko 4,5 mln uzyskanemu w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Badań Medycznych (ABM).
więcej o Startuje rekrutacja na innowacyjne kierunki studiów podyplomowych