Infrastruktura dydaktyczna na kierunkach przyrodniczych i ścisłych została rozbudowana

W dniu 15 września 2015 r. o godzinie 11.00 w sali audytoryjnej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach przyrodniczych i ścisłych UJ".

Pierwsza część spotkania poświęcona została prezentacji produktów i rezultatów projektu oraz przedstawieniu wybranych laboratoriów wyposażonych w ramach projektu. Druga część programu obejmowała prezentację Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

W seminarium uczestniczyli m.in. JM Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. rozwoju prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. dr hab. Stanisław Kistryn, dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej prof. dr hab. Andrzej Warczak, dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Grażyna Stochel, dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi dr hab. Małgorzata Kruczek, dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii prof. dr hab. Zbigniew Madeja oraz kwestor UJ mgr Teresa Kapcia.

Głos zabrał prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. dr hab. Stanisław Kistryn, który podziękował i pogratulował interesującego projektu. „Jakość nauczania jest priorytetem w uniwersytecie" – powiedział rektor prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Podziękował on również za wkład włożony w budowę i rozwój Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Celem projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach przyrodniczych i ścisłych UJ" jest podniesienie jakości kształcenia na kierunkach ścisłych i przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim poprzez rozbudowę i wyposażenie pracowni dydaktyczno-badawczych oraz budowę obiektu Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Centrum Edukacji Przyrodniczej będzie jednym z sześciu centrów naukowo-dydaktycznych a powstanie dzięki połączeniu zbiorów czterech istniejących uniwersyteckich jednostek muzealnych, muzeów: zoologicznego, geologicznego, antropologicznego i paleobotanicznego, obecnie znajdujących się w oddzielnych budynkach. Nowa ekspozycja zbudowana na bazie dotychczasowych zasobów w połączeniu z nowoczesnymi technikami audiowizualnymi pozwoli lepiej realizować programy dydaktyczne i naukowe oraz w większym stopniu pomoże w popularyzacji nauk ścisłych i przyrodniczych wśród zwiedzających.

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej

Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz