Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ

W lipcu zakończyła się budowa dwóch budynków Paderevianum II UJ. Przez dwa kolejne miesiące doposażano budynki w sprzęt dydaktyczny, w tym też czasie przeprowadzano docelowych użytkowników. Aktualnie proces inwestycyjny jest już zakończony, a z końcem 30 września br. zamknięciu ulegnie również projekt unijny, w ramach którego finansowano realizację tego zadania.

Inwestycję finansowano głównie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 1.1 Poprawa jakości usług edukacyjnych, Schemat A Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej szkolnictwa wyższego. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła prawie 74 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie unijne to ponad 50 mln zł. a 6,8 mln zł pochodziło z budżetu państwa . By móc zrealizować niniejszą inwestycję, Uniwersytet Jagielloński przeznaczył do wykorzystania nieruchomość gruntową wycenioną na ponad 16 mln zł.

Po 5 latach od podpisania umowy o dofinansowanie pracownicy i studenci Wydziału Filologicznego oraz pracownicy Działu ds. Osób Niepełnosprawnych będą mieli do dyspozycji 9 294 m2 nowoczesnej powierzchni dydaktyczno-badawczej. Do codziennej pracy przygotowano sale wykładowe, seminaryjne, laboratorium językowe, pracownie komputerowe, sale tłumaczeń oraz pokoje pracy cichej. W ramach realizowanego projektu przygotowano i oddano do użytku nowoczesną bibliotekę wydziałową, funkcjonująca w oparciu o system wypożyczeń w technologii RFID.

Uroczyste otwarcie kompleksu Paderevianum II zaplanowano na 28 października br.

Poniżej prezentujemy infografiki budynków A i B prezentujących funkcjonalność nowopowstałych obiektów.

Mapa przestrzeni budynku A
Mapa przestrzeni budynku B
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>